Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

samir handanovic 24 pm Ekipa24.si

Nova služba za Samirja Handanovića! Nekdanji ...

0 24.11.2015 09:05:02

Miami brez težav dobil "slovenski" derbi

Goran Dragić je bil eden od odločilnih mož pri deveti zmagi Miami Heat v ligi NBA. Slovenski organizator igre je prispeval 13 točk, devet skokov in pet podaj ter tri ukradene žoge za zmago Miamija na domačem parketu s 95:78 nad New York Knicks.

Goran Dragić je kot član začetne peterke vročice odigral 31 minut obračuna v AmericanAirlines Areni, ob metu iz igre 6-12, v statistiko je vpisal tudi tri izgubljene žoge. Ljubljančan je bil tretji strelec Miamija, Dwyane Wade in Chris Bosh sta vsak vknjižila po 16 točk.

Pri gostih sta bila najbolj razpoložena Kristaps Porzingis, ki je 20 točkam dodal še 14 skokov, in Carmelo Anthony z 21 točkami.

Floridski obračun je imel tudi zelo slovenski pridih, saj so se srečali vsi trije Slovenci v ligi NBA. Največjo odgovornost je nosil Dragić. Na parket je stopil tudi Saša Vujačić v majici gostujočega moštva, a je bila njegova minutaže kratka, v treh minutah je ostal brez koša, vpisal je en skok. Pri Miamiju pa je Beno Udrih v skladu z odločitvijo trenerja obsedel na klopi in ni zaigral.

PRVA DOMAČA ZMAGA MINNESOTE

Andrew Wiggins, najboljši novinec leta v minuli sezoni, je 15 od svojih 32 točk zadel v zadnji četrtini, v kateri je z ekipo Minnesota Timberwolves s 100:95 premagal Philadelphia Sixers za prvo domačo zmago v sezoni. Gostje so ostali tudi po 15 tekmah brez zmage, četudi so še v drugem polčasu vodili s 13 točkami prednosti. Sedaj jih le še trije porazi ločijo od neslavnega rekorda iz sezone 2009/2010, ko je ekipa New Jersey Nets izgubila na prvih osemnajstih tekmah.

Kevin Durant se je s 27 točkami vrnil po šestih tekmah premora zaradi poškodbe, Russell Westbrook pa je dodal 20 točk, sedem podaj in devet skokov za moštvo Oklahoma City Thunder, ki je zmagalo s 111:89 in prizadejalo igralcem Utah Jazz najvišji poraz v sezoni. Dvoboj med Charlotte Bobcats in Sacramento Kings (127:122) je odločil podaljšek, Kemba Walker pa je v tem delu in zadnji četrtini zbral kar 25 od 39 točk.

Ekipa Cleveland Cavaliers je s 117:103 ugnala Orlando Magic; Kevin Love je zbral 35 točk, J.R. Smith 26, LeBron James pa 15 in 13 podaj. San Antonio Spurs je z 98:84 odpravil Phoenix Suns na krilih Kawhija Leonarda (24 točk in 13 skokov) ter Francoza Tonyja Parkerja (20 točk).