gv
0 23.06.2016 09:12:39

Dončić naslov španskega prvaka proslavil odet v slovensko zastavo (foto)

Luka Dončić je z madridskim Realom osvojil naslov španskega prvaka.

V sredo je bila v Španiji na sporedu še četrta tekma finala španskega prvenstva, v Madridu pa je bil Real z 91:84 od večnih tekmecev iz Barcelone in ubranil naslov prvaka.

Svoj delež pri pohodu k novemu naslovu prvaka je prispeval tudi slovenski košarkar Luka Dončić, ki pa na zadnji tekmi sicer ni igral. Kljub temu je bil tudi on med tistimi, ki so zasluženi za ta naslov, v letošnji sezoni rednega španskega prvenstva je zbral 31 nastopov, na katerih je v povprečju zbral 14 minute, 4,9 točke, 2,8 skoka in 2 podaji, v končnici pa je v povprečju igral 8 minut, dosegel 3 točke in eno podajo.

doncic 3

Poleg tega se je v zgodovino španskega prvenstva zapisal kot najmlajši zmagovalec. Ligo ACB je namreč osvojil v starosti 17 let in 115 dni.