Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

9 09.12.2016 08:06:33

Bum, bum, Dončić! Slovenec dvakrat udaril kot kobra (video)

evroliga
Luka Dončić je bil ključni mož pri zmagi madridskega Reala nad Žalgirisom v 11. krogu evrolige.

Španci in Litovci so odigrali izenačen dvoboj, rezultat ob polčasu je bil 49:49, neodločeno je bilo tudi še dve minuti pred koncem srečanja. Potem pa je na sceno stopil Luka Dončić ...

Branilec Žalgirisa Kevin Pangos - mimogrede, Kanadčan ima slovenske korenine in tudi igra kot Slovenec - si bo še kako dobro zapomnil ta večer. Bil je namreč tisti, ki je bil zadolžen za pokrivanje vzhajajoče zvezde evropske košarke. Tesno je stal ob Dončiću, bil v nizki preži, z rokami gor, skratka, naredil je vse tisto, kar naj bi igralec počel za dobro obrambo. Pa ni pomagalo.

Najprej se je Dončić preko njega dvignil v met minuto in 35 sekund pred koncem ter zadel trojko, vajo je skoraj do potankosti na enak način ponovil še enkrat 40 sekund pred iztekom. Real je pobegnil na šest točk razlike, da slučajno ne bi bilo dilem, pa je Dončić 12 sekund pred zadnjim zvokom sirene zadel še oba prosta meta.

Na koncu je imel Dončić v statistiki 17 točk ter po štiri skoke in podaje. Bil je najboljši strelec svoje ekipe (statistični indeks 24), izbrali pa so ga tudi za igralca tekme.