Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalci Kmetija 2023 Njena.si

Tekmovalka Kmetije se je poročila

0 20.01.2017 09:00:37

Vroči Dragić - dobra Vročica (video)

V Evropi blesti Luka Dončić, onstran luže pa je na zadnjih tekmah odličen Goran Dragić.

Ekipa Miami Heat je v ligi NBA doma premagala Dallas Mavericks z 99:95. Slovenski zvezdnik Goran Dragić je bil najboljši igralec srečanja; v 38. minutah je dosegel 32 točk in imel še šest skokov in dve podaji za Miami.

Moštvo New York Knicks je pred svojimi gledalci klonilo v dvoboju z Washington Wizards s 110:113; slovenski košarkar Saša Vujačić ponovno ni igral za New York, za zmagovalce pa je John Wall petindvajsetič v sezoni dosegel dvojni dvojček (29 točk, 13 podaj).

Dragić je bil daleč najboljši strelec tekme, saj je njegov soigralec Tyler Johnson vpisal 23 točk, od tega 10 v zadnji četrtini, na drugi strani pa je bil najučinkovitejši Nemec Dirk Nowitzki (19). Dragić je iz igre metal 11:15, proste mete 6:10, zadel je vse štiri met za tri točke ter ujel ključno žogo, po kateri se je nadaljeval odločilni napad njegove ekipe v zadnji minuti. Johnson je nato 29,9 sekunde pred koncem zadel oba prosta meta in zagotovil svoji ekipi osem točk prednosti, zmago pa je potrdil Dragić s prostima metoma tri sekunde pred koncem.

"Trdo smo delali za ta uspeh, in to celotna ekipa. V tej sezoni smo izgubili veliko tesnih obračunov, toda tudi v tem postajamo vse boljši. Tokrat smo dobro igrali v obrambi, žoga je v napadu krožila in odločali smo se za prave akcije," je dejal Dragić.

Branilci naslova Cleveland Cavaliers so premagali Phoenix Suns s 118:103 ter so prvo moštvo na vzhodnem delu lige, skupno pa četrto. Pred njimi so tri ekipe iz zahodnega dela, Golden State, San Antonio in Houston. Ta večer so igrali le Spurs in v San Antoniu premagali Denver Nuggets s 118:104.