Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

1 22.03.2024 05:57:33

Zabijali so kot za stavo! Dallas z norim klubskim rekordom prišel do tako želenega ... (video)

Košarkarji Dallasa so še tretjič zapored zmagali, tokrat so bili s 113:97 boljši od Utaha.

Dallas je nanizal tri zaporedne zmage: po Denverju in San Antoniu je padel še Utah, to je bila tudi sedma zmaga Teksašanov na zadnjih osmih tekmah, boljša v tem nizu je bila le Oklahoma. Tokrat so do nove zmage prišli po izjemnem klubskem rekordu: kar 18 košev so košarkarji Dallasa namreč dosegli z zabijanjem. Luka Dončić tokrat ni prišel do trojnega dvojčka, a je kljub temu dosegel 34 točk, 9 skokov in 8 podaj. A kar je najpomembnejše: Dallas se je po zmagi (in porazu Sacramenta z Washingtonom) prebil na tako želeno šesto mesto, ki vodi neposredno v končnico.

Na tekmi z Utahom praktično ni bilo dvomov o zmagovalcu, tekmec Dallasa je bil enakovreden le na začetku tekme, na začetku druge četrtine pa je Dallas poskrbel za niz 9:0 in od takrat vodstva ni izpustil iz rok. To je trenerju Jasonu Kiddu omogočalo, da je minutažo razdelil med igralce. Dončić je sicer igral največ, a je na parketu preživel 'le' dobrih 34 minut, prav toliko kot Irving. Navdušil je tudi Daniel Gafford, ki je dosegel 24 točk, kar 10 košev je dosegel z zabijanji, skupno je Dallas zabil kar 18-krat, kar je po podatkih ESPN-na največ zabijanj ene ekipe v zadnjih dveh desetletjih.

Značke: dončić, dallas