Rod Stewart Odkrito.si

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 02.11.2014 21:02:54

Celjanke kot lani

Z nedeljsko tekmo med domačim Athletom in kranjskim Triglavom se je danes končal 3. krog državnega prvenstva za košarkarice. Dvoboj finalistk minule sezone so prepričljivo dobile Štajerke, ki so bile boljše z 80:53.

Kranjčanke so se v uvodni četrtini na krilih 18-letne organizatorke igre Mance Jelenc uspešno upirale nasprotnicam, te pa so v nadaljevanju tekme prestavile v višjo prestavo in pokazale, zakaj imajo tudi v tej sezoni najvišje cilje. Delni niz 20:4 je Celjanke sredi 18. minute popeljal na +15 (37:22), tekmo pa so nato zanesljivo pripeljale do konca.

"Težko rečem, da je v tem trenutku to naš maksimum, a dejstvo je, da bomo morali telesno pripravljenost dvigniti na višjo raven," je po tekmi dejal trener Triglava Gašper Sluga, ki je med tednom z 22 leti, mesecem in 21 dnevi postal najmlajši trener v zgodovini ženske jadranske lige, ki je ekipo popeljal do uspeha.

Za tretjo zmago Athleta, ki po tem dvoboju ostaja edina neporažena zasedba v 1. SKL za ženske, je kapetanka Maja Erkić prispevala 19 točk, s 17 pa ji je sledila Rebeka Abramovič. Po poškodbi gležnja je v celjskem dresu znova zaigrala Marica Gajić (12 točk) in le za skok ostala brez dvojnega dvojčka. Med triglavankami je bila Jelenčeva (14) edina košarkarica z dvomestnim številom točk.

Državno prvenstvo se za košarkarice se bo nadaljevalo v soboto, 8. novembra. Celjanke bodo gostovale v Domžalah, Kranjčanke pa v Grosupljem pri Grosbasketu. Na zadnji tekmi bodo Konjičanke gostile Mariborčanke. Vmes bo trojica ekip opravila tudi nastope v tretjem krogu ženske jadranske lige. Grosbasket bo v sredo gostoval pri Čeliku iz Zenice, Triglav pa pri sarajevskem Play Offu. Dan pozneje bodo na parket stopile tudi Celjanke, gostile bodo zasedbo Radivoja Koraća, ki brani naslov v regionalnem tekmovanju.