rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 30.01.2016 22:02:19

Domžalčani uspešni v Šenčurju

Košarkarji Helios Suns so naredili pomemben korak k uvrstitvi med prve tri ekipe, ki si bodo neposredno zagotovile mesto v ligi za prvaka.
Na gostovanju v Šenčurju so zmagali s 84:79, obžalujejo le dejstvo, da so v zadnjih minutah zapravili dvomestno prednost in na koncu za točko zaostali za razliko, s katero so Gorenjci novembra zmagali v Domžalah.

Sicer pa si po slabem začetku tekme verjetno niso obetali zmage. Šenčur je namreč po dobrih osmih minutah igre vodil kar s 24:5. Varovanci trenerja Jakše Vulića so zaostanek do konca prve četrtine znižali na 19:24, v ospredje pa so se prebili v drugem polčasu.

Z delnim izidom 15:2 so prišli do vodstva 55:47, ki ga do konca niso več izpustili iz rok. Šenčur se je v zaključku prebil do 77:80, a je najbolje ocenjeni igralec na parketu Željko Zagorac ohranil mirno kri s črte prostih metov in gostom zagotovil dve točki.

Zagorac se je izkazal z 22 točkami (trojke 4:6) in indeksom 25, Luka Vončina je odigral tekmo sezone s 26 točkami, 17 pa jih je dodal Marjan Čakarun. Pri Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi je imel Smiljan Pavić 14 točk, 7 skokov in 6 podaj, največ točk pa je dosegel Sven Smajlagić (18).

Domžalčane nadaljevanje lige Telemach čaka že v sredo, ko bo v dvorano Komunalnega centra prišla vodilna Rogaška, Šenčur pa bo skušal niz dveh porazov prekiniti 6. februarja v Laškem.

Šenčur Ggd - Helios Suns 79:84 (24:19, 42:37, 57:63)
* Dvorana Šenčur, gledalcev 500, sodniki: Majkič (Hrastnik), Špendl (Maribor), E. Javor (Ljubljana).
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Jeršin 5, Martinčič 7 (4:4), Pavić 14 (2:3), Eržen 7, Miljković 12 (0:2), Špan 13 (1:2), Grum 3 (1:2), Smajlagić 18 (2:2).
* Helios Suns: Čakarun 17 (7:14), Malidžan 2 (2:2), Andriuškevičius 2 (2:2), Zagorac 22 (4:4), Atanacković 2, Robertson 13 (3:4), Vončina 26 (5:5).
* Proti meti: Šenčur Ggd 10:15, Helios Suns 23:31.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 7:17 (Smajlagić 4, Jeršin, Martinčič, Eržen), Helios Suns 9:17 (Vončina 5, Zagorac 4).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 25, Helios Suns 20.
* Pet osebnih: Eržen (35.).

Lastovka - Zlatorog 55:67 (16:19, 29:34, 42:51)
* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 300, sodniki: Rener (Koper), Škrbec (Kranj), Fišer (Ljubljana).
* Lastovka: Šaškov 14 (2:4), Mlakar 7, Pušič 5 (2:2), Julević 16 (5:5), Šutulović 6, Janc 4, Dobravec 3.
* Zlatorog: Jurak 11 (2:4), Barič 3 (1:2), Jeftić 9, Krušič 4, Vašl 11 (2:2), Abrams 16 (0:2), Vujasinović 6 (2:2), Đekić 2, Čebašek 5 (2:2).
* Prosti meti: Lastovka 9:11, Zlatorog 9:14.
* Met za tri točke: Lastovka 6:20 (Julević 3, Dobravec, Mlakar, Pušić), Zlatorog 10:24 (Abrams 4, Vašl 3, Jurak, Jeftić, Čebašek).
* Osebne napake: Lastovka 21, Zlatorog 19.
* Pet osebnih: Pušič (37.).