maribor Ekipa24.si

Maribor zavit v črno: Umrl nekdanji nogometaš ...

0 23.05.2016 20:41:12

Olimpija ušla giljotini

Košarkarji Uniona Olimpije so v drugi tekmi polfinala lige Nova KBM premagali Zlatorog z 90:88.

Košarkarji Uniona Olimpije so polfinalni niz z Zlatorogom izenačili na 1:1 in tako odločitev o finalistu petindvajsete sezone državnega prvenstva prestavili na četrtek, ko bo v Treh lilijah na sporedu odločilna tretja tekma.

Union Olimpija - Zlatorog 90:88 (24:23, 42:35, 64:57)

Ljubljana - Dvorana Stožice, gledalcev 1000, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Nedović (Kranj), Španič (Postojna).
* Union Olimpija: Pavličević 2 (0:2), Robinson 16 (5:8), Nikolić 9 (7:8), Lapornik 5, Lešić 25 (8:11), Zagorac 15 (4:5), Mahkovic 9 (5:6), Zakis 9 (5:6).
* Zlatorog: Jurak 2 (2:2), Barič 14 (2:4), Jeftić 10 (2:2), Booker 10 (2:2), Vašl 18 (2:2), Abrams 18 (2:2), Vujasinović 6 (2:5), Đekić 5 (3:5), Čebašek 5.
* Prosti meti: Union Olimpija 34:46, Zlatorog 17:24.
* Met za tri točke: Union Olimpija 4:20 (Robinson, Lapornik, Lešić, Zagorac), Zlatorog 13:25 (Vašl 4, Abrams 4, Barič 2, Jeftić 2, Čebašek).
* Osebne napake: Union Olimpija 28, Zlatorog 37.
* Pet osebnih: Jurak (28.), Krušič (32.), Hrovat (40.).

Ljubljančani so po sobotnem porazu s trinajstimi točkami razlike v manj kot 48 urah uredili svoje vrste in pred domačimi gledalci v Stožicah prikazali veliko bolj organizirano in natančno predstavo. Omejili so učinek MVP prve tekme Chrisa Bookerja, predvsem pa zaustavili centrsko navezo Zlatoroga in zasluženo prišli do tesne zmage z 90:88.

Laščani so na prvi tekmi dominirali pod obročema. Neustavljiva sta bila Chris Booker, ki je dosegel 29 točk in imel 17 skokov, ter Goran Jurak, ki je bil prav tako blizu dvojnemu dvojčku. Tokrat sta ta dva igralca skupaj dosegla vsega točk 12 točk in ujela tri žoge.

Ob dobri obrambi nad visokimi igralci so Ljubljančani opravili pol naloge. Nekaj težav jim je v prvem polčasu povzročal krilni košarkar Jamar Abrams, ko pa so v nadaljevanju omejili tudi njegov učinek v napadu, so imeli odprto pot do zmage. Dokončno so jo dosegli šele v zadnjih petih minutah z delnim izidom 9:0. Z njim so prišli do prednosti 79:69, ki jim je na koncu, čeprav so imeli Daniel Vujasinović sekundo pred koncem dva prosta meta za podaljšek, prinesla odločilno tretjo tekmo.

Pri gostih, ki so zadeli 13 trojk in izgubili skok 32:38, sta po 18 točk dosegla Miha Vašl in Jamar Abrams, za zmagovalce pa je Sava Lešić zbral 23 točk, 16 jih je dosegel Dawan Robinson in 15 Sašo Zagorac.

V drugem polfinalu se merita Helios Suns in Krka. Novomeščani vodijo z 1:0, druga tekma pa je danes ob 20. uri v Domžalah.

TUDI NA DRUGEM POTREBNA TRETJA
Tako kot v seriji med Zlatorogom in Unionom Olimpijo je tudi dvoboj med Krko in Helios Suns izenačen na 1:1. Doslej so vse ekipe izkoristile prednost domače dvorane. Odločitev o finalistih lige Nova KBM bo padla v četrtek, ko bosta v Laškem in Novem mestu odločilni tretji tekmi. Prva tekma finala bo 29. maja.

Helios Suns - Krka 73:68 (16:18, 34:30, 49:54)

Domžale - Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 1500, sodniki: Boltauzer, Špendl (oba Maribor), Majkič (Hrastnik).
* Helios Suns: Ju. Močnik 8 (2:2), Čakarun 10 (2:2), Ja. Močnik 10 (4:4), Gorjanc 8 (1:2), Atanacković 12 (1:2), Lelić 12 (5:7), Robertson 8, Vončina 5 (3:4).
* Krka: Rebec 9 (0:2), Ivanov 17 (1:2), Sinovec 4 (2:2), Lalić 17 (3:4), Mulalić 10, Dimec 2, Lapornik 9 (4:4).
* Prosti meti: Helios Suns 18:23, Krka 10:14.
* Met za tri točke: Helios Suns 9:24 (Ja. Močnik 2, Robertson 2, Ju. Močnik 2, Atanacković, Lelić, Gorjanc), Krka 8:29 (Rebec 3, Ivanov 2, Mulalić 2, Lapornik).
* Osebne napake: Helios Suns 21, Krka 26.
* Pet osebnih: Sinovec (33.).

Novomeščani so v Domžale prišli po finale, njihov deseti v zgodovini državnih prvenstev Slovenije, zavoljo odlične igre Helios Suns pa so domov odpotovali z mislijo, da se v četrtek obeta še ena izenačena tekma, kot sta bili prvi dve.

Gostitelji so naredili dva delna izida 15:2. Prvega v prvem polčasu, ki jim je po zaostanku 13:18 prinesel vodstvo 28:20, drugega pa v zadnji četrtini, ki je pomenil popoln preobrat in zmago.

Ko je Mirko Mulalić slabih pet minut pred koncem zadel pet točk v nizu in po minutah izenačenja na semaforju Krko povedel v vodstvo za pet točk (59:54), je bilo videti, da so gostje strli odpor oslabljenih domačinov. A ti so odgovorili s petimi točkami v dveh napadih, val navdušenja v skoraj polni dvorani pa je sprožil Jan Močnik z dvema zaporednima trojkama (65:61). Ko sta po dva prosta meta zadela še Marjan Čakarun in Luka Vončina, je bil rezultat 69:61, na semaforju pa je ostalo le še 45 sekund.

Helios Suns tokrat ni imel izstopajočega posameznika, so se pa med strelce vpisali vsi igralci, ki so dobili priložnost za met na koš. Na drugi strani je imela Krka dva igralca s po 17 točkami in osmimi skoki - Jureta Lelića in Iva Ivanova.