Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 12.10.2016 21:00:09

Mariborske košarkarice do druge zmage

Košarkarice Maribora so prišle do druge zmage v novi sezoni državnega prvenstva za ženske.

V svoji dvorani so premagale Ježico s 73:55. V soboto sta zmago slavili ekipi Triglava (73:45 proti Iliriji) in Konjic (61:58 po podaljšku proti Domžalam).

Štajerke so tekmo odlično odprle in v prvem polčasu vodile tudi za petnajst točk. V tretji četrtini so se zbudile gostje iz Ljubljane, ki so se z agresivno obrambo dvakrat približale le na dve točki zaostanka (pri rezultatu 41:39 in 43:41). Mariborčanke se niso dale in naredile delni rezultat 12:0. Nato je sledil mrk košarkaric Ježice, ki več kot šest minut niso dosegle nobene točke.

V zadnji četrtini so Ježičanke še enkrat poskusile ujeti domačinke, se približale na šest točk zaostanka, nato pa jim je zmanjkalo moči. Mariborčanke so slavile z rezultatom 73:55.

Najboljša strelka tekme je bila Ela Stergar, ki je dosegla 23 točk, temu pa dodala še devet skokov. Pri Ljubljančankah je bila najbolj razpoložena Srbkinja Vladana Vujisić s 15 točkami in osmimi skoki.

Zadnja tekma drugega kola med ekipama Athlete Celje in Janina bo na sporedu 23. oktobra.