elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 24.10.2016 20:54:45

Olimpija pričakovano boljša od Portoroža

Košarkarji Uniona Olimpije so v 3. krogu lige Nova KBM premagali Portorož s 96:80 (17:9, 56:42, 75:57).

Košarkarji Olimpije so v tretjem krogu državnega prvenstva prišli do druge zmage v novi sezoni. A skalp ni prav košat, saj so na domačem igrišču premagali ekipo z začelja prvenstvene lestvice Portorož, ki doslej še ni okusil slasti zmage.

Varovanci trenerja Gašperja Okorna so dvome o zmagovalcu razblinili že veliko pred koncem tekme. Prednost Olimpije je namreč že ob polčasu znašala štirinajst točk in se nato le višala. V uvodnih tretjinah so bili v zelenem dresu razpoloženi Jan Barbarič, Nikola Janković in Gregor Hrovat, pri Portorožu sta korak z Ljubljančani držala Marko Vukovič in Tim Škrebec.

Ob koncu dvoboja je bil v dresu Olimpije najbolj uspešen Jan Barbarič, ki je dosegel 18 točk in k temu dodal še sedem podaj, pri Portorožu jih je Marko Vuković v statistiko vnesel 22.

Union Olimpija bo v četrtem krogu 29. oktobra gostovala pri Helios Suns, Portorož bo 2. novembra v Luciji gostil Terme Olimia iz Podčetrtka.

Union Olimpija - Portorož 96:80 (17:9, 56:42, 75:57)

Ljubljana: Dvorana Stožice, gledalcev 200, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka), Savić (Ljubljana).
Union Olimpija: Oliver 8 (2:3), Mulalić 7, Janković 15 (1:4), Jefferson 14 (3:4), Barbarič 18 (2:3), Bubrić 8, Milošević 4, Jurček 7 (2:2), Hrovat 15 (2:2).
Portorož: Rogelja 9, Borse 3, M. Vuković 22 (2:2), S. Vuković 6 (2:2), Besedič 13 (2:2), B. Vuković 2 (2:2), Škrebec 18 (0:1), Cvetičanin 5, Radanovič 2.
Met za tri točke: Union Olimpija 12:24 (Jefferson 3, Hrovat 3, Barbarič 2, Bubnič 2, Mulalić, Jurček), Portorož 12:28 (M. Vuković 4, Rogelja 3, Škrebec 2, Cvetičanin, Borse, Besedič).
Prosti meti: Union Olimpija 12:18, Portorož 8:9.
Osebne napake: Union Olimpija 16, Portorož 21.
Pet osebnih: Borse (36.)