doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 14.11.2016 21:38:56

Hopsi ohranili stik z vrhom

Košarkarji Hopsov Polzele so v zaostali tekmi 6. kroga lige Nova KBM premagali Rogaško s 84:75 (18:15, 37:36, 61:54).

Domačini so prišli do pete zmage, s katero so ohranili stik z vrhom, gostje pa so še tretjič izgubili.

V 12. minuti je prednost domačih znašala osem točk, a so gosti zaostanek izničili. Hopsi so spet skočili na +5, Rogaška pa je znova ujela priključek. Podobno je bilo tudi v tretji četrtini, ko je domača ekipa "bežala", gostujoča pa "lovila." Polzeljani so dokončno zlomili odpor Rogaške v drugi polovici zadnje četrtine, ko se prišli tudi do 12 točk razlike. Gosti so še prišli na -7, vendar bližje niso zmogli.

Prvi strelec tekme je bil Žan Kosič, ki je dosegel 21 točk, Jakob Čebašek je zbral dvojnega dvojčka (10 točk, 11 skokov). Na drugi strani ga je za las zgrešil Dragan Đuranović s 14 točkami in devetimi skoki.

"Rogaška se je pokazala kot zelo čvrsta ekipa. Kljub temu, da smo ves čas vodili, je bila tekma neodločena in zanimiva vse do konca. Upam, da so gledalci uživali v tekmi in da podobno predstavo prikažemo tudi v sredo proti Krki. Čestitke mojim igralcem za srčno igro in zmago," je po tekmi povedal zadovoljni trener zmagovitega moštva Boštjan Kuhar, medtem ko je njegov kolega na nasprotni strani Damjan Novaković dejal: "Že na začetku smo bili mentalno in fizično odsotni. V športu ne smemo iskati izgovorov, zato lahko samo čestitamo domačinom za zasluženo zmago."

Hopsi Polzela - Rogaška 84:75 (18:15, 37:36, 61:54)
* ŠD Polzela, gledalcev 500, sodniki: Majkič (Hrastnik), Špendl (Maribor), Kolar (Ljubljana).
* Hopsi Polzela: Ćup 12 (3:6), Godler 12 (1:1), Hodžić 17 (4:4), Kosić 21 (6:7), Čebašek 10 (1:2), Bukovič 3, Wells 9 (3:4).
* Rogaška: Ferme 7 (5:6), Johns 5 (1:2), Đuranović 14 (2:4), Darwin 12, Drobnjak 9 (3:3), Fon 6, Štantelj 5 (1:2), Grušovnik 7, Šakotić 10 (2:2).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 18:24, Rogaška 14:19.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 8:28 (Godler 3, Ćup, Hodžić, Kosić, Čebašek, Bukovič), Rogaška 5:24 (Fon in Šakotić 2, Grušovnik).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 21, Rogaška 22.
* Pet osebnih: Ćup (38.), Bukovič (36.).