Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 25.11.2016 20:56:01

Olimpiji prija termalna voda

Košarkarji Uniona Olimpije so v 8. krogu lige Nova KBM premagali LTH Castings doma premagali Terme Olimia Podčetrtek z 82:68.

Ljubljančani so v sredo v evropskem pokalu proti nemškemu Ratiopharmu iz Ulma prišli do prve zmage in si z njo dva kroga pred koncem prvega dela tekmovanja ohranili teoretične možnosti za drugi del, le dva dni pozneje pa so v domačem prvenstvu pričakovano premagali goste iz Podčetrtka. Union Olimpija je tako po osmih odigranih tekmah pri šestih zmagah in dveh porazih, Terme Olimia Podčetrtek pa so še sedmič izgubile.

Union Olimpija - TO Podčetrtek 82:68

(56:64, 34:33, 20:14)
* ŠRC Stožice, gledalcev 200, sodniki: Nedović (Kranj), Mlakar (Škofja Loka), Česen (Kranj)
* Union Olimpija: Barbarič 9 (4:4), Pelko 7, Milošević 8, Hrovat 10 (2:2), Mladjan 7, Oliver 15 (2:4), Mulalić 8, Jefferson 15 (2:2), Jurček 3.
* Terme Olimia Podčetrtek: Julević 17 (5:6), Buda 8 (2:2), Štruc 15 (2:2), Strnad 5, Pešić 5, Trupaj 2, Cerkovnik 9 (1:1), Janc 7 (1:1).
* Prosti meti: Union Olimpija 10:12, Terme Olimia Podčetrtek 12:13.
* Met za tri točke: Union Olimpija 10:32 (Jefferson 3, Mulalić 2, Barbarič, Oliver, Mladjan, Pelko, Jurček), Terme Olimia Podčetrtek 8:24 (Štruc 3, Julević 2, Pešić, Strnad, Janc).
* Osebne napake: Union Olimpija 19, Terme Olimia Podčetrtek 20.
* Pet osebnih napak: Bubnić (34.).

Domači košarkarji so s trojko Jana Barbariča povedli s 5:0, v tretji minuti pa so se jim gostje s košem Nejca Bude približali na točko zaostanka (7:8), vendar so Ljubljančani z delnim izidom 6:0 spet lažje zadihali, ob koncu prve četrtine pa so vodili z 20:14. V 17. minuti so domačini s trojko Devina Oliverja gostom pobegnili na devet točk (31:22), toda borbeni varovanci trenerja Borisa Zrinskega so minuto in 22 sekund pred odhodom na odmor izid izenačili. Za izenačenje je poskrbel Jernej Pešić, ki je bil uspešen z metom za tri točke.

V drugi polčas so Ljubljančani krenili le s točko prednosti, ki so jo do vstopa v zadnjo četrtino tekme povečali le za točko. Tudi v zadnji četrtini so gostje do 35. minute, ko je novo trojko zadel Domen Janc in je bil njihov zaostanek tri točke (63:66), še sledili domači ekipi, ki pa je nato le strla njihov odpor. Ko je dve minuti pred koncem tekme Marko Mladjan zadel za 77:65, je bilo dokončno jasno, da bo zmaga ostala v Ljubljani.

Najboljša strelca v domači ekipi sta bila Devin Oliver in Brandon Jefferson s 15 točkami, pri gostih pa jih je Mensud Julević dosegel 17.

V devetem krogu bo Union Olimpija v gosteh igrala pri ekipi LTH Castings (2. 12), Terme Olimia Podčetrtek pa bodo doma igrale s Tajfunom (4. 12).