Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 02.12.2016 23:01:38

Zmaji brez težav v Podnu

Košarkarji Uniona Olimpije nadaljujejo peklenski ritem nastopov in potovanj.

Na srečo so morali tokrat le do bližnje Škofje Loke k zadnjeuvrščeni ekipi prvenstva, od koder so se po pričakovanjih vrnili z novima dvema točkama in se vsaj začasno prebili na prvo mesto prvenstvene razpredelnice. Dvomov o zmagovalcu praktično ni bilo, pa čeprav se je vsaj v prvem polčasu napovedovalo morebitno presenečenje.

Gostitelji so povedli v uvodu z 2:0 in 4:3, z delnim izidom 8:0 pa so Ljubljančani Gorenjcem ušli že v peti minuti na sedem točk. Vodstvo je zmaje uspavalo in v uvodu druge četrtine so košarkarji iz prestolnice gostiteljem dovolili delni izid 10:0 ter tretjo in zadnjo prednost na tekmi (26:25). Takrat je bilo dokončno jasno, da se bodo morali pivovarji tudi v tem dvoboju za zmago potruditi. Še pred menjavo strani pa je bila prednost Ljubljančanov dvomestna.

Vse dvome o končnem razpletu so gostje razblinili takoj po odmoru, ko so z delnim izidom 18:0 povedli s 65:36 in visoko prednost brez večjih težav držali do zadnjega piska sirene. Tik pred koncem je bila razlika celo +32.

Union Olimpija bo sezono nadaljevala v ligi ABA, kjer jo že v soboto čaka gostovanje pri zagrebški Cedeviti, v ponedeljek pa bo doma igrala s Krko. V sredo sledi evropski obračun z Valencio, naslednja tekma državnega prvenstva pa nato v petek, ko bo doma gostila Sixt Primorsko. Ekipa iz Škofje Loke pa se bo lahko dodobra pripravila na naslednjo tekmo, ko bo prihodnjo soboto gostovala v Podčetrtku.

LTH Castings - Union Olimpija 67:97 (16:25, 36:47, 51:77)

* Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev 250, sodniki: Krejič (Kranj), Zupančič, Savić (oba Ljubljana).
* LTH Castings: Rebec 10, Sajevic 3, Grum 16 (0:1), Robbins 10 (2:2), Čučovič 19 (1:1), Grubelić 6, Gorbačov, Dragan 3 (3:4), Bošnjak, Jeseničnik.
* Union Olimpija: Barbarič 9 (2:2), Mulalič 11 (1:1), Pelko 7 (1:2), Janković 15 (5:6), Mladjan 10, Oliver 2, Bubnić 4, Mesiček 15 (1:1), Jefferson, Jurček 7 (0:1), Hrovat 11, Stopar 6 (2:2).
* Prosti meti: LTH Castings 6:8, Union Olimpija 12:15.
* Met za tri točke: LTH Castings 7:27 (Rebec, Grum, Grubelić po 2, Sajevic 1), Union Olimpija 11:27 (Hrovat 3, Mulalić, Pelko, Mesiček po 2, Barbarič, Jurček po 1).
* Osebne napake: LTH Castings 16, Union Olimpija 18.