Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 03.12.2016 23:37:49

Zlatorog z nizom 20:0 do zmage tudi pri Rogaški

Košarkarji Zlatoroga so v 9. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško s 73:69 (22:21, 31:39, 55:49).

Zlatorog tudi po zahtevnem gostovanju v Rogaški Slatini ostaja vodilna ekipa lige Nova KBM. Domačine je nadigral v drugem polčasu, ko je naredil delni rezultat 20:0.

Laščani so zabeležili osmo zmago v ligi Nova KBM in sedmo v nizu, Rogaška pa se je morala po dveh zaporednih zmagah sprijazniti z izkupičkom 5-4.

Rogaška je imela na začetku drugega polčasa tekmo povsem pod nadzorom. Po prvem napadu je prišla do svoje najvišje prednosti na tekmi 41:31. In tu se je njihova zgodba tudi končala. Zlatorog je v naslednjih petih minutah igre naredil delni izid 20:0 in povedel za deset točk.

Varovanci trenerja Damjana Novakovića sicer niso vrgli puške v koruzo, so se borili in zmanjšali zaostanek, toda Zlatorog je bil dovolj razpoložen, da je odbil vse napade. Zadnjega, ko se je Rogaška dve minuti pred koncem približala na 63:62, sta odbila Jan Špan s trojko in Miloš Miljković z dvema zaporednima košema.

V naslednjem krogu Laščane čaka še en derbi, in sicer doma s Krko (7. 12.), Slatinčani pa bodo 10. decembra gostovali v Šenčurju.

Rogaška - Zlatorog 69:73 (21:22, 39:31, 49:55)

* Rogaška Slatina - Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 450, sodniki: Krejić (Kranj), Vučković (Maribor), Kolar (Ljubljana).
* Rogaška: Ferme 22 (3:4), Johns 10 (0:1), Đuranović 8 (2:4), Fon 5 (3:4), Šantelj 6 (0:2), Darwin 8 (1:2), Drobnjak 10 (1:1).
* Zlatorog: Tratnik 12 (3:4), Krušič 9 (1:2), Rizvić 16, Barič 10 (1:2), Durnik 4, Miljković 8, Špan 14.
* Prosti meti: Rogaška 10:18, Zlatorog 5:8.
* Met za tri točke: Rogaška 7:18 (Ferme 5, Darwin, Drobnjak), Zlatorog 10:25 (Rizvić 4, Špan 4, Barič, Tratnik).
* Osebne napake: Rogaška 17, Zlatorog 20.