Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 14.12.2016 22:19:08

Rogaška od začetka do konca

Košarkarji Rogaške so v 11. krogu lige Nova KBM premagali Union Olimpijo s 84:75 (25:13, 39:28, 57:42).

V derbiju enajstega kroga lige Nova KBM je Rogaška zasluženo in prepričljivo premagala Union Olimpijo. Zanjo je to sedma zmaga v državnem prvenstvu oziroma četrta v zadnjih petih nastopih, Ljubljančani pa so prekinil zmagoviti niz; v ligi Nova KBM so bili neporaženi pet tednov oziroma pet tekem.

Čeprav je Rogaška vodila od začetka do konca in imela vmes nekajkrat občutno prednost (35:19, 47:33, 67:53), je morala dve točki reševati v zadnjih minutah. Gostje so se namreč po nizu trojk povsem približali. Najprej na 69:63, nato na 69:65, dve minuti pred koncem pa je Blaž Mesiček (16 točk, trojke 4:6) s trojko znižal na 71:68. V ključnih trenutkih so Slatinčani ohranili mirno roko s črte prostih metov, vse dvome o zmagovalcu pa je 43 sekund pred koncem s trojko rešil Davis Darwin.

Medtem ko je pri Unionu Olimpiji izstopal Devin Oliver s 24 točkami, je imel domači strateg Damjan Novaković širok nabor razpoloženih igralcev. Taylor Johns (11 skokov, indeks 29) je 17 od 19 točk dosegel v prvem polčasu, ko je bil nezgrešljiv, Darwin je zbral 15 točk, 7 skokov in 6 podaj, po enajst točk so imeli Dragan Đuranović, Miha Fon in Dragiša Drobnjak, tretji strelec lige Tadej Ferme pa je s 13 točkami malce zaostal za svojim povprečjem.

Za Ljubljančane je poraz slaba spodbuda za veliki derbi v naslednjem krogu proti Krki v Novem mestu, Rogaška pa lahko sproščeno pričakuje lokalni obračun s Termami Olimie in se pripravi na maščevanje poraza iz prvega kroga na začetku oktobra.

- Damjan Novaković, Rogaška: "Prvič smo bili pod pritiskom, da moramo dobiti tekmo proti Union Olimpiji, ki v zadnjem času igra zelo dobro. Ta pritisk smo vzdržali, imeli tekmo pod kontrolo, razen v obdobju, ko je eksplodiral Mesiček, ki je zadel nekaj metov za tri točke. Igro smo nato uspeli stabilizirati in na koncu dosegli zmago."
- Gašper Okorn, Union Olimpija: "Čestitke Rogaški za zmago."

Rogaška - Union Olimpija 84:75 (25:13, 39:28, 57:42)
* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 500, sodniki: Pukl (Maribor), Španič (Postojna), Česen (Kranj).
* Rogaška: Ferme 13 (2:2), Johns 19 (1:2), Đuranović 11 (1:2), Fon 11, Šantelj 4 (4:6), Darwin 15 (2:2), Drobnjak 11 (3:4).
* Union Olimpija: Oliver 24 (5:8), Mulalić 6, Mesiček 16, Pelko 2, Milošević 6, Janković 11 (3:6), Jefferson 3 (3:4), Hrovat 7 (2:2).
* Prosti meti: Rogaška 13:18, Union Olimpija 13:20.
* Met za tri točke: Rogaška 9:26 (Ferme 3, Fon 3, Johns 2, Darwin), Union Olimpija 8:29 (Mesiček 4, Mulalić 2, Oliver, Hrovat).
* Osebne napake: Rogaška 20, Union Olimpija 22.
* Pet osebnih: Jones (39.).