Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 21.12.2016 21:30:09

Rebec s trojko v zadnji sekundi potopil Olimpijo

Košarkarji Krke so v dramatični končnici dobili prvega od dveh obračunov z Union Olimpijo v šestih dveh

Dve točki so osvojili za lestvico lige Nova KBM, za naslednji dve pa se bodo z Ljubljančani udarili 27. decembra v ligi Aba.

Junak domače zmage je bil Matic Rebec, ki je trojko za končno zmago zadel v zadnji sekundi. Za Novomeščane je to šele tretja zmaga v zadnjih desetih tekmah v različnih tekmovanjih.

Veliki slovenski derbi je upravičil pričakovanja. Izenačena tekma je vrhunec doživela v zadnjih minutah. Matic Rebec je z dvema prostima metoma in trojko povedel Krko v vodstvo s 63:59. Na semaforju je bila manj kot minuta. Ronald Curry je z dvema prostima metoma povedel gostitelje v vodstvo s 65:62, Gregor Hrovat je s trojko izenačil šest sekund pred koncem, v zadnjem napadu pa je koš od table z več kot osmih metrov zadel Rebec, ki je v zadnji četrtini dosegel deset od svojih petnajstih točk.

Pri Krki je bil najbolj razpoložen Curry z 20 točkami, sedmimi skoki in štirimi podajami, na drugi strani pa sta izstopala Brandon Jefferson z 19 točkami in Hrovat, ki jih je dosegel 18.

Novomeščani bodo v 2016 odigrali še eno tekmo v ligi Nova KBM, in sicer 30. decembra doma zaostalo srečanje devetega kroga s Helios Suns, Ljubljančani pa bodo v DP naslednjič nastopili 4. januarja doma s Hopsi.

Krka - Union Olimpija 68:65 (13:16, 26:27, 41:48)
* Novo mesto - Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 800, sodniki: Majkič (Hrastnik), Zupančič (Ljubljana), Španič (Postojna).
* Krka: Rebec 15 (2:4), Curry 20 (6:6), Kastrati 2 (2:2), Rojc 4, Dimec 13 (3:4), Ritlop 5, Bunić 2, Elliott 7 (3:3).
* Union Olimpija: Oliver 8 (1:2), Mulalić 9, Milošević 2 (0:2), Janković 9 (1:5), Jefferson 19 (8:8), Hrovat 18 (10:12).

* Prosti meti: Krka 16:19, Union Olimpija 20:29.
* Met za tri točke: Krka 6:25 (Rebec 3, Curry 2, Ritlop), Union Olimpija 9:32 (Mulalić 3, Jefferson 3, Hrovat 2, Oliver).
* Osebne napake: Krka 32, Union Olimpija 20.
* Pet osebnih: Bunić (37.).

Rogaška - Terme Olimia Podčetrtek 83:71 (19:14, 47:30, 69:49)
* Rogaška Slatina - Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 800, sodniki: Špendl (Maribor), Grbić (Ljubljana), Česen (Kranj).
* Rogaška: Ferme 16 (2:3), Johns 18 (2:2), Đuranović 17, Šantelj 9 (1:3), Darwin 11, Grušovnik 2, Šakotić 7 (5:6), Drobnjak 3 (0:2).
* Terme Olimia: Janc 10 (1:1), Strnad 11 (5:5), Švigelj 13 (0:2), Julević 11 (2:2), Buda 10, Cerkovnik 16 (4:5).
* Prosti meti: Rogaška 10:16, Terme Olimia 12:15.
* Met za tri točke: Rogaška 7:22 (Darwin 3, Ferme 2, Đuranović, Drobnjak), Terme Olimia 5:14 (Cerkovnik 2, Švigelj, Julević, Janc).
* Osebne napake: Rogaška 20, Terme Olimia 21.