Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 08.01.2017 19:16:52

Dvoboj finalistov zadnjega DP odločil podaljšek

Košarkarji Zlatoroga so v 13. krogu lige Nova KBM po podaljšku premagali Helios Suns z 69:64 (22:9, 31:24, 42:49, 63:63).

V Laškem sta se srečali moštvi, ki sta v prejšnji sezoni igrali v finalu državnega prvenstva. Laščani so le našli recept, kako premagati Domžalčane. S tem so se jim deloma oddolžili za poraza v finalu in na letošnji prvi tekmi, za to pa so potrebovali podaljšek.

Laščani so tekmo začeli odlično in že v tretji minuti vodili s 13:2. Prednost so uspeli do sedme minute še povečati na 22:4, a so nato bolje zaigrali tudi Domžalčani. Z delnim izidom 10:2 so sredi druge četrtine zaostajali s 14:24, prednost nato še prepolovili (22:27), toda domači so z dvema košema spet pobegnili na +9. Helios bi lahko bil po prvem polčasu še bližje tekmecem, a ni izkoristil svojih priložnosti, Nejc Barič je poskrbel za izid polčasa 32:24.

Državni prvaki so drugi polčas začeli s 7:0, kar je pomenilo, da so povsem ujeli tekmece. Simo Atanacković je v 23. minuti zadel za prvo vodstvo Helios na tekmi (33:32), skupaj s soigralci pa je hitro pobegnil. Laščani so imeli težave v napadu, dve minuti pred koncem so zaostajali 38:47.

Laščani se niso predali, še vedno so poizkušali, tri minute pred koncem tekme zaostajali z 52:56, dobro minuto pred zadnjim zvokom sirene pa so se približali le na 59:60. Gosti so ukradli žogo in Igor Tratnik je moral narediti osebno napako. V napeti končnici in izvajanju prostih metov na obeh straneh je na koncu Miloš Miljković sekundo pred koncem rednega dela zadel za podaljšek (63:63).

Laščani so ga začeli bolje, s petimi točkami in vodstvom 68:63 po treh minutah. Junak tekme je bil na koncu Miljković, ki je v podaljšku prispeval blokado, ukradeno žogo in nekaj skokov v napadu.

V drugi sobotni tekmi so košarkarji LTH Castingsa na svojem parketu izgubili proti Rogaški s 70:115 (15:29, 30:53, 52:83). Dvoboj pa je bil odločen že po prvi četrtini, ki so jo gotje dobili s 14 točkami razlike.

Zlatorog - Helios Suns 69:64 (22:9, 31:24, 42:49, 63:63)
* Dvorana Zlatorog, sodniki: Petek (Maribor), Javor (Ljubljana), Grbić (Ljubljana).
* Zlatorog: Tratnik 13, Krušič 6 (0:2), Rizvić 18 (4:4), Barič 17 (5:6), Špan 8 (0:2), Durnik 2 (2:2), Miljković 5 (1:4).
* Helios Suns: Jones 12 (2:3), Kyzlink 18 (1:2), Curry 10 (6:6), Remekun 4 (2:4), Močnik 5 (1:2), Atanacković 15 (2:2).
* Prosti meti: Zlatorog 12:20, Helios Suns 14:19.
* Met za tri točke: Zlatorog 9:29 (Tratnik 3, Rizvić, Barič in Špan 2), Helios Suns 4:21 (Kyzlink 3, Atanacković).
* Osebne napake: Zlatorog 23, Helios Suns 24.
* Pet osebnih: Tratnik (40.), Jones (40.).

LTH Castings - Rogaška 70:115 (15:29, 30:53, 52:83)
* ŠD Poden, gledalcev , sodniki: Krejić (Kranj), Rener (Koper), Krajnc (Limbuš).
* LTH Castings: Rebec 21 (3:3), Grubelič 4 (2:2), Grum 9 (1:2), Robbins 5, Čučovič 8 (2:4), Sajevic 2, Bošnjak 10, Stopar 11.
* Rogaška: Ferme 13, Johns 16 (2:2), Đuranović 20, Darwin 17, Drobnjak 8 (0:1), Fon 5, Šantelj 10 (2:2), Grušovnik 10, Vujačič 2, Šakotić 14 (1:2).
* Prosti meti: LTH Castings 8:11, Rogaška 5:7.
* Met za tri točke: LTH Castings 8:20 (Rebec 4, Grum 2, Robbins, Stopar), Rogaška 14:33 (Ferme, Darwin in Šakotić 3, Johns in Grušovnik 2, Fon).
* Pet osebnih: LTH Castings 13, Rogaška 12.
* Pet osebnih: /.

Sixt Primorska - Tajfun 62:66 (17:19, 28:34, 48:54)
* Koper - Dvorana Bonifika, gledalcev 250, sodniki: Nedović (Kranj), Zupančič (Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica).
* Sixt Primorska: Radulović 10 (2:2), Sanadze 14 (4:4), Zadnik 2, Petrović 5, Kosi 1 (1:2), Zupan 2, Franklin 16 (4:4), Morina 8 (1:2), Gajić 4 (2:3).
* Tajfun: Sarajlija 17 (2:2), Grant 3, Maček 2, Sebič 2, Fifolt 2, Spicer 8 (0:2), Vujasinović 19 (11:11), Miković 11 (1:2), Petrović 2 (2:2).
* Prosti meti: Sixt Primorska 14:17, Tajfun 16:19.
* Met za tri točke: Sixt Primorska 4:22 (Franklin 2, Morina, Petrović), Tajfun 6:20 (Sarajlija 5, Grant).
* Osebne napake: Sixt Primorska 28, Tajfun 22.
* Pet osebnih: Zadnik (25.), Franklin (40.).