elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 13.01.2017 21:45:40

Tesna končnica pripadla Šentjurčanom

Košarkarji Tajfuna so v 14. krogu lige Nova KBM premagali Zlatorog iz Laškega s 77:75 (24:15, 42:41, 57:52).

Košarkarji iz Šentjurja so v dramatični tekmi proti doslej vodilnemu Zlatorogu prišli do šeste zaporedne zmage in sedme v sezoni. V izenačeni predstavi, v kateri sta si bili ekipi z izjemo prve četrtine ves čas blizu, je odločitev padla prav v zadnjih sekundah, ko sta dva od štirih prostih metov zadela Mirza Sarajlija in Daniel Vujasinović. Za Zlatorog je to tretji poraz v sezoni.

Šentjurčani so bili večino prvega polčasa boljši tekmec. Vodili so od prve minute naprej, tudi že z več kot desetimi točkami, toda sredi druge četrtine so začeli gristi tudi košarkarji Zlatoroga, ki so najprej 4:21 minute pred koncem polčasa zaostanek znižali na zgolj 32:30, nato na 37:36, minuto pred koncem pa prvič povedli, in sicer z 38:37 ter s tem napovedali zanimivih drugih 20 minut.

V tretji četrtini sta ekipi nadaljevali enakovreden boj, nekaj naskoka so si pred zadnjim delom igre spet priigrali igralci Tajfuna. Toda Laščani so se znova hitro vrnili in imeli 2:45 minute pred koncem štiri točke prednosti. Takoj zatem je sledila trojka Tajfuna, točka razlike pa je bila še ob začetku zadnje minute tekme.

Slabih 25 sekund pred koncem tekme je Tajfun tudi nekoliko srečno prišel v vodstvo s 75:73 s trojko Malcolma Montgomeryja Granta, deset sekund pred koncem pa je na drugi strani Matej Krušič izid z uspešno izvedenima prostima metoma znova poravnal (75:75).

Šest sekund in pol pred koncem je Mirza Sarajlija zadel enega od dveh prostih metov in Tajfunu znova priigral rahlo prednost, na drugi strani pa je Zlatorog zapravil svoj napad. Vujasinović je nato s prostim metom povišal na 77:75, gosti pa so ob zvoku prek Nejca Bariča sirene zgrešili met za tri točke, ki bi jim prinesel zmago.

Pri Tajfunu je bil z 19 točkami in desetimi skoki najboljši Žiga Fifolt, pri gostih pa je enako število točk dosegel Jernej Ledl.

Tajfun bo v 15. krogu prihodnjo soboto gostoval pri Rogaški, Zlatorog pa pri Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi.

Tajfun - Zlatorog Laško 77:75 (24:15, 42:41, 57:52)
* Dvorana OŠ Hruševec Šentjur, gledalcev 150, sodniki: Krejić, Česen (oba Kranj) in Grbić (Ljubljana).
* Tajfun: Vujasinović 18 (4:8), Miković 16 (6:7), Sarajlija 14 (3:6), Grant 5, Maček 5 (1:1), Fifolt 19 (3:7).
* Zlatorog: Tratnik 14, Rizvić 3, Barić 14 (2:2), Špan 9, Krušič 6 (4:4), Ledl 19 (5:5), Miljković 10 (2:5).
* Prosti meti: Tajfun 17:29, Zlatorog 13:16.
* Met za tri točke: Tajfun 8:21 (Vujasinović 4, Sarajlija 3, Grant), Zlatorog 8:20 (Ledl 4, Barič 2, Rizvić, Špan).
* Osebne napake: Tajfun 21, Zlatorog 26.
* Pet osebnih: Miljković (39.).