Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 25.01.2017 21:01:21

Pivovarski derbi po podaljšku Ljubljančanom

Košarkarji Uniona Olimpije so v 16. krogu lige Nova KBM po podaljšku premagali Zlatorog z 90:86 (13:26, 27:43, 53:51, 75:75).

V derbiju 16. kroga lige Nova KBM so košarkarji Uniona Olimpije zabeležili četrto zaporedno zmago in se z izkupičkom 12-4 izenačili z Zlatorogom, ki je doživel tretji poraz na zadnjih šestih tekmah.

Po uvodnih dvajsetih minutah ni kazalo, da se bo pivovarski derbi končal izenačeno oziroma po podaljšku. Zlatorog je bil prvih dvajset minut gospodar na igrišču. Prvo četrtino je dobil s 26:13, ob odmoru je imel 16 točk naskoka, glavna figura na parketu pa je bil prvi strelec prvenstva Igor Tratnik, ki je do odmora dosegel 22 točk ob metu iz igre 10:14.

Drugi polčas je bil povsem druga zgodba. Union Olimpija je hitro ujela priključek (44:41), že pred koncem tretje četrtine prešla v ospredje, v 35. minuti pa povedla s 63:54. Tekme še zdaleč ni bilo konec. Zlatorog je v treh minutah naredil preobrat (69:67), v zaključku rednega dela je Nejc Barič izenačil na 75:75, Devin Oliver pa je zapravil met za zmago.

Tudi v podaljšku ni manjkalo preobratov. Ljubljančani so povedli 84:80, sledili sta dve trojki tretjega strelca lige Jana Špana (8 točk, met iz igre 2:11), nato pa so gostujoči zeleno-beli preko prvega strelca tekme Brandona Jeffersona in Oliverja dosegli koše za novo zmago.

V odsotnosti drugega strelca Nikole Jankovića (poškodba obraza) je pri Unionu Olimpiji izstopal Jefferson s 30 točkami (trojke 6:11, indeks 30), od tega 28 v drugem polčasu in podaljšku. Dvajset jih je dosegel Oliver (8 skokov), 15 (od tega 11 v 1/2) pa Gregor Hrovat. Pri domačih je Tratnik tekmo končal z 28 točkami (met iz igre 12:18) in 11 skoki.

Union Olimpija bo tekmo 17. kroga igrala 1. februarja doma s Šenčurjem, Zlatorog pa bo štiri dni kasneje gostoval v Podčetrtku.

- Aleš Pipan, trener Zlatoroga: "Zadovoljni smo lahko le s prikazano igro v prvih 20 minutah. A košarka se igra dva polčasa - na to pa so fantje danes pozabili. V drugem delu so bili popolnoma druga ekipa, igrali so neprepoznavno. Morda so mislili, da se bodo igralci Union Olimpije predali kar sami. Temu seveda ni bilo tako. V drugem delu rednega dela smo na igrišču namesto igranja košarke raje delali velike napake. To je tekmecu omogočilo, da se je hitro približal. Na koncu smo sicer z nekaj sreče izsilili podaljšek, v katerem pa nam je na žalost zmanjkalo moči."

- Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: "Čestitke igralcem za zmago."

Zlatorog - Union Olimpija 86:90 (26:13, 43:27, 51:53, 75:75)
* Dvorana Tri lilije, gledalcev 700, sodniki: Špendl (Maribor), Grbić (Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica).
* Zlatorog: Tratnik 28 (2:4), Ledl 2, Krušič 2, Rizvić 16 (5:5), Barič 12 (3:6), Durnik 10, Miljković 8 (0:2), Špan 8 (2:3).
* Union Olimpija: Barbarič 2, Oliver 20 (6:9), Bubnić 8, Mulalić 9 (3:5), Milošević 6, Jefferson 30 (6:6), Hrovat 15 (8:8).
* Prosti meti: Zlatorog 12:20, Union Olimpija 23:28.
* Met za tri točke: Zlatorog 8:29 (Rizvić 3, Špan 2, Tratnik 2, Barič), Union Olimpija 9:21 (Jefferson 6, Oliver 2, Hrovat).
* Osebne napake: Zlatorog 23, Union Olimpija 22.
* Pet osebnih: Rizvić (44.).