sta
0 14.02.2017 22:07:18

Ljubljančanom, Slatinčanom in Konjičanom se smeji

alesfevzer.com
Union Olimpija je na prvi tekmi četrtfinala pokala Spar premagala Helios z 87:70, Rogaška je ukanila Zlatorog (63:62), Konjice pa Hopse (88:84).

Finalni turnir četverice najboljših v pokalnem tekmovanju bo konec tedna v Domžalah, Helios Suns pa imajo na poti do domačega prizorišča visoko oviro. Čeprav tudi Ljubljančani v zadnjem času ne kažejo prav blesteče forme, je ta pri Domžalčanih še bolj nestabilna. Zanimivo je, da četrtfinalna tekmeca v zadnjem času postajata že stara znanca, saj je to njuna druga tekma od treh v osmih dneh - v zaostali tekmi državnega prvenstva sta namreč igrala prejšnji teden, boljši so bili zmaji z 79:71, Domžalčani pa so imeli slabo popotnico še v soboto, ko so klonili proti Sixt Primorski, pri čemer so v prvi četrtini dosegli vsega tri točke.

Danes je bil razplet podoben kot na zadnji ligaški tekmi, le da so ob koncu Domžalčani znižali razliko, potem ko je bilo tri minute pred koncem na semaforju že 83:60.

Zeleno-beli so vso tekmo višali prednost in tekmecem niso dovolili, da bi se približali. Helios Suns so nazadnje vodili pri 8:7, potem pa niso več prišli do priložnosti, da bi povedli. Zmaji so bili dovolj zanesljivi, da zmaga ni bila ogrožena (le pri 40:38 je bilo še nekoliko bolj tesno), na koncu pa so si lahko privoščili tudi nekoliko spuščen plin, vseeno pa je bilo več kot zanesljivih + 17 (87:70).

Ljubljančani so imeli pet košarkarjev z dvoštevilčnim izkupičkom, najboljši strelec je bil z 21 točkami Devin Oliver, pri poražencih je 18 točk dosegel Marcel Jones.

Povratna tekma bo v sredo, 15. februarja, ob 18. uri v Domžalah.

Rogaška ukanila Zlatorog

Štajerski prvoligaški obračun bo mesto na zaključnem tekmovanju ponudil le eni ekipi. V Rogaški Slatini so na prvi tekmi in po izenačeni predstavi slavili gostitelji.

Ekipi sta v prvem polčasu prikazali dokaj enakovredno predstavo, v kateri si ne ena ne druga ekipa ni priigrala odmevnejše prednosti.

V tretji četrtini so Laščani prvič pobegnili za devet točk, a tudi to ni strlo Rogaške, ki se je v nadaljevanju vrnila v igro, tudi še v 31. minuti je zaostajala le za pet točk, pozneje pa je zaostanek praktično izničila.

Dobri dve minuti pred koncem je Rogaška znova povedla (59:57), nato pa prednost še oplemenitila. Dragiša drobnjak je 58 sekund pred koncem zadel za 63:57, kar je že kazalo na zmago ekipe Rogaške. Malce bolj vroče je sicer bilo še pet sekund pred koncem, ko so Laščani zaostajali le še za točko, kar pa je bil tudi končni izid.

Povratna tekma bo v sredo, 15. februarja, ob 19. uri v Laškem.

Uspešni tudi Konjičani …

V edinem "mešanem" obračunu na tej stopnji pokala, Konjičani so edino preostalo drugoligaško moštvo v konkurenci, so imeli status favoritov v lokalnem obračunu gostje; košarkarji s Polzele so trenutno četrti na lestvici prvoligaškega tekmovanja, današnji gostitelji pa tretji v drugoligaškem.

Kljub temu so bili gostje pred tekmo previdni, trener Boštjan Kuhar je poudaril, da tekmecev ne podcenjujejo, se pa po drugi strani zavedajo svoje kakovosti. Domači strateg Slobodan Benić pa je menil, da so nasprotniki kakovostnejši, sami pa bodo skušali pripraviti presenečenje.

Izkazalo se je, da je imel prav domači trener. Konjičani so pripravili presenečenje, najprej poskrbeli, da je bila tekam vseskozi izenačena in da si papirnati favoriti niso priigrali velike prednosti, potem pa nazadnje izkoristili priložnost in zmagali. Pri tem pa je imel levji delež tokrat nenadkriljivi Tomaž Jereb, ki je dvoboj končal pri kar 43 točkah (8 trojk, prosti meti 13:13), skorajda polovici za svoje moštvo.

Dvoboj je bil izenačen, 14-krat sta se ekipi zamenjali v vodstvu, uspelo pa jima je tudi nadoknaditi zaostanek za tekmeci. Za goste je bila usodna serija domačih v zadnji četrtini, po kateri so zaostanek -10 (sami so največ vodili za pet) spremenili najprej na le 75:76, končnica pa je bila njihova.

Odgovornost je prevzel Jereb in v predzadnji minuti povišal na 86:83, pozneje pa zadel še zadnja prosta meta na tekmi ter potrdil zmago konjiškega kluba. Pri domačih sta več kot deset točk dosegla še Kristjan Muzel (11) in Sandi Skrbinšek (10), gostje pa so imeli dva z več kot 20 točkami (Alen Hodžić 22, Dejan Čup 20).

Ekipi se bosta na povratni tekmi pomerili v sredo, dvoboj bo na sporedu ob 19. uri.

Union Olimpija - Helios Suns 87:70 (26:19, 50:38, 71:54)

* Dvorana Stožice, gledalcev 450, sodniki: Petek (Maribor), Španič (Postojna), Javor (Ljubljana). * Union Olimpija: Oliver 21 (5:6), Pelko 12, Janković 15 (3:11), Jefferson 6 (1:2), Hrovat 15 (5:8), Barbarič 2 (2:2), Bubnić 12 (1:2), Miloševič 4. * Helios Suns: Jones 18 (5:6), Bratec 1, Remekun 10 (2:3), Močnik 9 (6:9), Kyzlink 9, Gorjanc 2, Klavžar 2, Atanacković 7 (1:1), Bolčina 2 (2:2). * Prosti meti: Union Olimpija 17:31, Helios Suns 16:21. * Met za tri točke: Union Olimpija 6:22 (Pelko 4, Jefferson, Bubnić), Helios Suns 6:21 (Bratec 3, Jones, Močnik, Kyzlink). * Osebne napake: Union Olimpija 22, Helios Suns 24. * Pet osebnih: Bubnić (37.).

Konjice - Hopsi Polzela 88:84 (22:26, 39:44, 58:62)

* Dvorana ŠD Slovenske Konjice, gledalcev 150, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Gajšek (Podčetrtek), Pipan (Ljubljana).

* Konjice: Jereb 43 (13:13), Muzel 11 (2:2), Sevšek 9 (1:2), Pungartnik 6 (2:4), Skrbinšek 10 (4:6), Miklavčič 4 (1:2), Meglič 4, Paradižnik 1 (1:2).

* Hopsi Polzela: Rat 5 (2:2), Čup 20 (1:5), Hodžič 22 (3:4), Hurt 5, Držić 13 (4:4), Bukovič 4 (2:2), Godler 15 (1:1).

* Prosti meti: Konjice 24:31, Hopsi Polzela 13:20.

* Met za tri točke: Konjice 10:23 (Jereb 8, Muzel, Miklavčič), Hopsi Polzela 11:30 (Godler 4, Hodžič 3, Rat, Čup, Hurt, Držić).

* Osebne napake: Konjice 26, Hopsi Polzela 28.

* Pet osebnih: Skrbinšek (38.); Godler (37.), Bukovič (40.).

Rogaška - Zlatorog 63:62 (20:18, 34:30, 43:50)

* Dvorana ŠD Rogaška Slatina, gledalcev 450, sodniki: Majkič (Hrastnik), Špendl (Maribor), Grbić (Ljubljana).

* Rogaška: Ferme 7, Johns 9, Đuranović 15 (1:2), Fon 5 (2:2), Drobnjak 9, Šakotić 2 (0:3), Grušovnik 2, Davis 6, Šantelj 8 (0:3).

* Zlatorog: Tratnik 17 (2:4), Krušič 10 (2:2), Rizvić 7 (2:2), Barič 5, Špan 4, Ledl 3, Durnik 3 (1:2), Miljković 13 (3:5).

* Prosti meti: Rogaška 3:10, Zlatorog 10:15.

* Met za tri točke: Rogaška 4:16 (Ferme, Johns, Fon, Drobnjak), Zlatorog 4:19 (Tratnik, Rizvić, Barič, Ledl).

* Osebne napake: Rogaška 20, Zlatorog 18.