ku
ku
0 18.02.2017 19:47:26

Union Olimpija prva finalistka pokala Spar

Košarkarji Uniona Olimpije so prvi finalisti pokala Spar v sezoni 2016/17. V prvi polfinalni tekmi zaključnega turnirja v Domžalah so Ljubljančani premagali Zlatorog s 67:49 (23:11, 30:30, 53:39). Tekmeca v finalu bodo dobili po večerni drugi polfinalni tekmi med Krko in Hopsi Polzelo.

Ljubljančani so se po nekaj dneh spet vrnili v Domžale, kjer so sredi tedna še drugič v četrtfinalu premagali Helios Suns in Domžalčanom preprečili nastop na zaključnem turnirju v domači dvorani.

Njihovi tekmeci so bili Laščani, ki so imeli precej težje delo v četrtfinalnem obračunu z Rogaško, napredovali pa so s skupno razliko +4.

Ljubljanska zasedba se je, tudi zaradi vse bolj kratke klopi, pred tekmo odpovedala statusu favorita. Na srečo zmajev je bil v postavi tudi Devin Oliver, ki je zadnji dvoboj s Heliosom končal predčasno zaradi poškodbe, a je bil danes spet eden vodilnih mož v zelenem.

Začetek je bil bolj po okusu ljubljanske ekipe. Z delnim izidom 10:2 si je hitro priigrala lepo prednost, s košem ob izteku četrtine jo je še povečal Gregor Hrovat (23:11).

A Laščani so hitro odgovorili, dve zaporedni trojki v nadaljevanju sta jih pripeljali do 19:24. Tudi pozneje sta bili ekipi blizu, dober met Laščanov izza črte (tri trojke v tem delu) pa je prav v zadnjem napadu prvega polčasa prinesel izenačenje na 30:30.

Ljubljančani so v drugi četrtini dosegli le sedem točk, že v prvih štirih minutah nadaljevanja pa deset za vodstvo s 40:32. Še nekaj trojk, dobre obrambne akcije, skoki ter zelo razpoložena Nikola Janković (v tem delu 13 točk) in Stevan Milošević pa so zmajem prinesli prednost že 53:39.

Laščane je tako v zadnjih desetih minutah čakala težka naloga, ob nadaljevanju dobre ljubljanske predstave pa je bilo kmalu jasno, da preobrata ne bo. Zmaji so višali prednost in v 36. minuti prišli na +20 (63:43), tekmece pa tudi povsem izrinili izpod obročev (skok so dobili kar s 50-29), tako da vprašanj o finalistu ni bilo že dolgo pred koncem.

Najboljša strelca v zmagovalni ekipi sta bila Janković s 27 točkami in Oliver s 15, pri poražencih pa Jan Špan s 16 in Ramo Rizvić s 14.

Možnosti za novo pokalno lovoriko imajo tako le še Ljubljančani. Laščani ostajajo pri eni pokalni zmagi iz leta 2004, Ljubljančani pa so bili do te sezone uspešni devetnajstkrat, nazadnje leta 2013.

Zlatorog - Union Olimpija 49:67 (11:23, 30:30, 39:53)
* Dvorana ŠD Domžale, gledalcev 350, sodniki: Krejić (Kranj), Zupančič (Ljubljana), Španič (Postojna).
* Zlatorog: Tratnik 7 (1:2), Krušič 2, Rizvić 14, Barič 8, Miljković 2, Špan 16 (3:5).
* Union Olimpija: Barbarič 2, Oliver 15, Bubnić 2, Milošević 8 (2:3), Janković 27 (4:7), Jefferson 5 (3:4), Hrovat 8 (2:2).
* Prosti meti: Zlatorog 4:7, Union Olimpija 11:16.
* Met za tri točke: Zlatorog 5:24, Union Olimpija 2:12.
* Osebne napake: Zlatorog 15, Union Olimpija 18.