Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 26.02.2017 20:09:26

Krka s pričakovano zmago zasedla vrh

Erjon Kastrati
Košarkarji novomeške Krke so v 19. krogu lige Nova KBM premagali Portorož z 98:65 (29:19, 52:38, 74:54).

Krka - Portorož 98:65 (29:19, 52:38, 74:54)

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 200, sodniki: Grbić, Pipan (oba Ljubljana) in Škrbec (Kranj).

* Krka: Kastrati 9 (1:2), Kužnik 16 (3:3), Dimec 14 (4:4), Luković 7 (1:2), Rojc 4 (2:2), Škedelj 12 (2:2), Jukic 11 (0:1), Ritlop 7, Šiška 5, Elliott 13 (3:4).

* Portorož: Rogelja 10 (0:1), Borse 5, A. Cvetičanin 12, Katonar 7 (2:4), Škerbec 10 (0:1), Radanovič 8 (4:4), Bahor 10, L. Cvetičanin 3.

* Prosti meti: Krka 16:20, Portorož 6:10.

* Met za tri točke: Krka 8:24 (Kužnik 3, Škedelj 2, Jukic, Ritlop, Šiška), Portorož 7:26 (Bahor 2, A. Cvetičanin 2, Borse, Katonar, L. Cvetičanin).

* Osebne napake: Krka 21, Portorož 22.

* Pet osebnih: Borse (36.).

Krka je s pričakovanima točkama proti zadnjeuvrščenemu Portorožu, ta ostaja pri zgolj eni zmagi, znova zasedla vrh prvenstvene lestvice. Primorci so Dolenjce ogrožali zgolj v prvem polčasu oziroma prvi četrtini, preostali del tekme je pripadel favoriziranim gostiteljem, ki so igrali pod vodstvom novega trenerja Simona Petrova.

Portorožani so se domačim upirali približno prvih osem minut, v katerih so za kratek čas tudi vodili. V zadnjih dveh minutah prvega dela pa so Novomeščani že naredili razliko desetih točk. Čeprav so sredi druge četrtine gosti zaostanek prepolovili, pa so gostitelji znova pritisnili na plin ob koncu prvega polčasa, ko so pobegnili že na 52:36, na glavni odmor pa so nesli 14 točk zaloge.

Podobno prednost so Dolenjci ohranjali tudi v tretji četrtini, sredi tega dela igre je Erjon Kastrati z novima točkama prednost Krke povečal že na 19 točk (66:47), isti igralec pa je malce pozneje zadel še za 68:47.

Zadnja četrtina je bila tako zgolj formalnost, najvišja prednost na tekmi pa je znašala končnih 33 točk (98:65).

Novomeščane tekma 20. kroga čaka v sredo, ko bodo gostovali pri Heliosu, Portorožani pa bodo v petek gostili Hopse.

Značke: krka, portorož