Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

0 01.03.2017 22:28:08

Olimpija boljša od Tajfuna, Krka izgubila proti Heliosu

Košarkarji Tajfuna so v zaostali tekmi 18. kroga lige Nova KBM izgubili proti Unionu Olimpiji s 66:88 (24:22, 33:48, 53:67).

Ljubljančani so v Šentjurju upravičili vlogo favorita in prišli še do svoje 16. zmage v prvenstvu, s katero ostajajo v vrhu lestvice. Z izjemo prve četrtine so zmaji nadzorovali potek tekme, odločilno razliko pa naredili v začetku zadnje četrtine. Tajfun je doživel 11. poraz in ostaja osmi.

V prvi četrtini so domači opozorili nase, potem ko so povedli s 7:0 in nato tudi z 22:12. Toda Ljubljančani so še pred koncem prvih desetih minut ujeli priključek. Gosti so svoj nalet nadaljevali tudi v uvodu druge četrtine, ko so pobegnili za deset točk (34:24) po trojki Žige Jurčka. V nadaljevanju so prednost še oplemenitili in na glavni odmor šli s 15 točkami zaloge.

Razmerje moči se niti v tretjem delu igre ni bistveno spremenilo, tako da so Ljubljančani zadnjih deset minut začeli s 14 točkami razlike. V uvodu zadnje četrtine je Olimpija pobegnila že za 17 točk, slabih šest minut pred koncem pa je bila razlika že 20 točk (75:55), s čimer je bila tekma tudi odločena. Najvišja prednost zeleno-belih je sicer znašala 24 točk (88:64) tik pred koncem tekme.

Prva strelca tekme sta bila domači Malcolm Montgomery Grant (indeks 27) in gostujoči Jure Pelko (indeks 25) s po 25 točkami.

Tajfun naslednja tekma čaka v ponedeljek, ko bo v 20. krogu gostil Podčetrtane, Olimpija pa bo naslednjo tekmo, in sicer 21. kroga, igrala dva dni pozneje v gosteh proti Sixtu Primorski.

Tajfun - Union Olimpija 66:88 (24:22, 33:48, 53:67).

* Dvorana OŠ Hruševec Šentjur, sodniki: Petek (Maribor), Javor (Ljubljana) in Mauer (Postojna).
* Tajfun: Grant 25 (6:6), Spicer 9 (3:4), Miković 7 (1:4), Jereb 11 (2:2), Maček 3, Fifolt 2 (0:2), Ejup 2 (2:2), Banić 7.
* Union Olimpija: Bubnić 12, Pelko 25 (6:7), Janković 11 (1:1), Jefferson 13, Hrovat 5 (3:4), Barbarič 11 (1:2), Milošević 3 (1:1), Jurček 8.
* Prosti meti: Tajfun 14:20, Union Olimpija 12:15.
* Met za tri točke: Tajfun 8:21 (Grant 5, Jereb, Maček, Banić), Union Olimpija 10:25 (Pelko 3, Jefferson 3, Barbarič 2, Jurček 2).
* Osebne napake: Tajfun 18, Union Olimpija 18.
* Pet osebnih: Grant (39.).

Helios presenetil Krko

Košarkarji Helios Suns so v 20. krogu lige Nova KBM premagali Krko s 84:78 (23:16, 41:39, 64:53).

Domžalski košarkarji so pred tekmo napovedovali, da lahko presenetijo Krko in to se je tudi uresničilo. Helios, ki je prevladoval predvsem v drugem polčasu, je tako prekinil niz desetih zmag vodilne ekipe prvenstva, sam pa prišel do 12. zmage in četrtega mesta na lestvici.

Prva četrtina je minila v bolj ali manj izenačeni igri, le v zadnjih dveh minutah je prevladoval domači klub, ki je 47 sekund pred koncem povedel že s 23:13. Toda Novomeščani so se hitro vrnili v igro, v drugi četrtini so ujeli tekmece in tudi povedli, na glavni odmor pa sta ekipi šli praktično poravnani.

Drugi polčas so precej bolje začeli gostitelji, ki so ušli na 55:43. Gostujoči trener Simon Petrov je zatem vzel minuto odmora, ki pa ni kaj prida zalegla, saj so njegovi varovanci še naprej prelahko zapravljali svoje napade, domači pa so tako ohranjali lepo prednost.

Sredi zadnje četrtine so oranžni pobegnili že za 15 točk (75:60), kar je bilo dovolj za to, da so Domžalčani tekmo pripeljali do zanje srečnega konca. Slabo minuto pred koncem so se gosti sicer še približali na pet točk zaostanka, bližje pa niso prišli.

Pri domačih je bil s 23 točkami najboljši strelec Simo Atanacković, pri gostih pa z 18 Ronald Lee Curry.

Domžalčane naslednja tekma v tem tekmovanju čaka 10. marca, ko bodo v 21. krogu gostovali na Polzeli, Novomeščani pa bodo dva dni prej gostili Zlatorog.

Helios Suns - Krka 84:78 (23:16, 41:39, 64:53)

* Dvorana ŠD Domžale, gledalcev 500, sodniki: D. Javor (Ljubljana), Španič (Postojna) in Krajnc (Limbuš).
* Helios: Močnik 12 (6:8), Kyzlink 3, Bratec 4, Remekun 12 (4:7), Atanacković 23 (2:3), Vesel 9 (3:4), Gorjanc 3, Bolčina 6, Segarić 12 (12:14).
* Krka: Kastrati 7 (5:5), Dimec 9 (3:4), Luković 8, Rojc 5, Rebec 13 (2:2), Curry 18 (2:2), Čebular 6, Ritlop 3, Bunić 3 (1:2), Elliott 6 (2:2).
* Prosti meti: Helios 27:36, Krka 15:17.
* Met za tri točke: Helios 7:24 (Atanacković 3, Močnik 2, Kyzlink, Gorjanc), Krka 11:34 (Curry 4, Rebec 3, Luković 2, Rojc, Ritlop).
* Osebne napake: Helios 26, Krka 31.
* Pet osebnih: Vesel (29.).