Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 03.03.2017 23:07:20

Portorož - Hopsi Polzela 66:70 (10:20, 34:44, 56:52)

Košarkarji Hopsov Polzele so v 20. krogu lige Nova KBM premagali Portorož s 70:66 (20:10, 44:34, 52:56).

* Dvorana Lucija, gledalcev 80, sodniki: Španič (Postojna), Česen (Kranj), Savić (Ljubljana).
* Portorož: Rogelja 29 (7:10), Škerbec 12 (1:2), Borse 8 (1:2), Cvetičanin 4, Katonar 5 (0:2), Radanovič 6 (2:4), Bahor 2 (2:2).
* Hopsi Polzela: Steiner 2, Držić 10 (5:6), Bukovič 3 (1:1), Ćup 14 (1:4), Godler 11 (9:9), Kosič 10 (6:6), Hurt 6, Čebašek 14 (1:1).
* Prosti meti: Portorož 13:22, Hopsi Polzela 23:27.
* Met za tri točke: Portorož 7:25 (Rogelja 4, Škerbec, Borse, Katonar), Hopsi Polzela 3:14 (Čebašek, Držić, Ćup).
* Osebne napake: Portorož 24, Hopsi Polzela 23.
* Pet osebnih: Čebašek (38.), Borse (40.), Bukovič (40.).

Hopsi s Polzele so zabeležili štirinajsto zmago v ligi Nova KBM, s katero so potrdili mesto med šestimi ekipami, ki bodo tekmovanje nadaljevale v ligi za prvaka. Na drugi strani Portorož čaka ogorčen boj za obstanek, saj je z izkupičkom 1-19 najslabša ekipa lige.

Poraz s štirimi točkami razlike je eden najnižjih Portoroža v tej sezoni. Pred zadnjo četrtino so gostitelji celo vodili, v zadnjih desetih minutah pa so Polzeljani kljub zanje zelo nizkemu odstotku zadetih metov (21% za tri točke) uveljavili svojo kakovost ter prišli do načrtovane zmage.

Prvi strelec tekme je bil Andraž Rogelja z 29 točkami, 12 jih je za domače dodal Tim Škerbec, pri zmagovalcih pa je imelo pet igralcev dvomestno število točk, med njimi največ Jakob Čebašek in Dejan Čup (14).

Hopsi bodo do konca rednega dela gostovali v Domžalah in gostili Zlatorog, Portorož pa čaka še domača preizkušnja s Tajfunom in gostovanje pri Helios Suns.

Značke: košarka, sta