Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 14.03.2017 23:09:17

Janina do zmage v Mariboru

V torek se je z dvema obračunoma začel 3. krog v ligi za prvaka 1. SKL za ženske. Ekipa Triglava je ugnala Konjice, Janina pa se je veselila zmage v Mariboru. V sredo ob 17.15 je na sporedu še tekma med Ilirijo in Athletom iz Celja.

Kranjčanke so Konjičanke nadigrale že v prvi četrtini (25:12) in prednost do konca srečanja samo še povečevale. Igralke Konjic niso v nobeni četrtini dosegle več kot 12 točk. Pri Triglavu je blestela Aida Kalušić s 24 točkami, pri gostjah pa je bila strelsko najuspešnejša Katja Klančnik z 11 točkami.

Veliko bolj je bila izenačena tekma med Mariborom in Janino. Domačinke so do konca tekme držale korak s Slatinčankami, ki so na tekmi vodile največ za 11. Končni rezultat je znašal 46:41. Najboljša strelka tekme je bila Ela Stergar z 22 točkami.

Konjice se bodo v naslednjem krogu pomerile z ekipo Maribora, Triglav pa bo gostoval pri ljubljanski Iliriji. Janina bo tekmo 4. kroga odigrala 7. aprila proti ekipi Athlete Celja.