Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 15.03.2017 23:07:10

Gostje iz Podčetrtka s polnim izkupičkom

Košarkarji Sixt Primorske so v zadnjem, 22. krogu lige Nova KBM premagali Terme Olimia s 83:72 (26:22, 42:42, 62:58).

* Športna dvorana Podčetrtek, gledalcev 200, sodniki: Majkič (Hrastnik), Špendl (Maribor), Mlakar (Škofja Loka).
* Terme Olimia: Janc 2, Gibbs 20 (5:7), Strnad 5, Švigelj 5, Julević 10 (2:2), Buda 2, Štruc 9 (2:2), Cerkovnik 10 (4:5), Žvan 12 (2:2).
* Sixt Primorska: Radulović 2, Ožegovič 5, Sanadze 22 (10:13), Zadnik 8 (1:2), Kosi 10 (1:2), Zupan 7, Glas 3, Ćapin 7 (2:2), Morina 11 (2:2), Gajić 8 (1:2).
* Prosti meti: Terme Olimia 15:18, Sixt Primorska 17:23.
* Met za tri točke: Terme Olimia 10:27 (Gibbs 3, Žvan 2, Julević 2, Strnad, Švigelj, Štruc), Sixt Primorska 10:23 (Sanadze 2, Ožegović, Zadnik, Kosi, Zupan, Glas, Ćašpin, Morina, Gajić).
* Osebne napake: Terme Olimia 26, Sixt Primorska 23.

* Pet osebnih: Žvan (39.).

Košarkarji Sixt Primorske so tekmovanje v rednem delu lige Nova KBM končali z dvanajsto zmago, tako da bodo tekmovanje v ligi za obstanek začeli z najboljšim izkupičkom. V nadaljevanje bodo prenesli devet zmag, tri več od najbližjih zasledovalcev, kar pomeni, da so na zelo dobri poti, da v naslednjih desetih tekmah potrdijo prvoligaški status. Veliko bolj ogorčen boj čaka košarkarje iz Podčetrtka, ki v ligo za obstanek vstopajo s polovičnim izkupičkom, zmago manj od ekip v položaju za obstanek.

Koprčani so dve od devetih zmag, ki jih bodo prenesli v nadaljevanje, dosegli v zadnjih treh krogih. Zmagali so v Šenčurju in tokrat v Podčetrtku s 83:72. Dve točki so vknjižili v drugem polčasu, ki so ga dobili 41:33, predvsem pa v zadnjih treh minutah, ko so spretno ohranili prednost petih točk (69:74). Duda Sanadze je bil prvo ime pri Koprčanih z 22 točkami, na drugi strani pa je dve točki manj dosegel Ashton Temple Gibbs.

V prvem krogu skupine za obstanek 22. marca bo Sixt Primorska gostovala pri LTH Castings, Terme Olimia pa v Šentjurju čaka lokalni derbi s Tajfunom.

Značke: košarka, sta