Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 25.03.2017 18:18:08

Novomeščani doma neporaženi že desetič zapored

Košarkarji Krke so v 2. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Hopse Polzelo s 76:64 (22:19, 43:34, 62:49).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 300, sodniki: Krejić (Kranj), Špendl (Maribor), Španič (Postojna).
* Krka: Rebec 16 (3:5), Kastrati 2, Rojc 4 (2:2), Kužnik 5 (2:2), Dimec 8 (4:6), Čebular 16 (2:2), Ritlop 10 (2:2), Elliott 6, Luković 9 (2:2).
* Hopsi Polzela: Držić 8 (2:3), Bukovič 11 (5:6), Ćup 13 (5:6), Hodžić 8 (1:2), Kosič 10 (1:2), Vasilić 6, Čebašek 8.
* Prosti meti: Krka 17:21, Hopsi Polzela 14:19.
* Met za tri točke: Krka 9:29 (Rebec 3, Ritlop 2, Čebular, 2, Kužnik, Luković), Hopsi Polzela 4:23 (Bukovič 2, Hodžić, Kosič).
* Osebne napake: Krka 24, Hopsi Polzela 27.
* Pet osebnih: Kastrati (34.), Čebašek (35.), Vasilić (39.), Čebular (40.).

Košarkarji iz Novega mesta so v ligi Nova KBM za prvaka zabeležili drugo zmago, Hopsi s Polzele pa so tudi drugo tekmo v zadnjih štirih dneh zapustili s sklonjenimi glavami.

Krka je bila boljša večino tekme in je zasluženo prišla do drugega para točk. To je njena deseta zaporedna zmaga v domačem prvenstvu v dvorani Leona Štuklja; edini poraz v tej sezoni je doživela konec oktobra oziroma pred petimi meseci proti Sixt Primorski.

Domači strateg Simon Petrov je imel dovolj razpoloženih igralcev, da je lahko nadzoroval potek dogodkov na parketu. Krka je dobila prve tri četrtine in imela pred zadnjimi desetimi minutami trinajst točk naskoka. Vseeno zadnja četrtina ni bila sprehod do zmage. Gostje so se v 36. minuti približali na 66:60, a ne za dolgo, saj sta dva prosta meta Žige Dimca (8 skokov) ter trojka Matica Rebca (met za 3 točke 3:7) rešili vprašanje zmagovalca.

Rebec je bil najkoristnejši igralec tekme - 16 točk (met iz igre 5:9), 8 podaj, 6 skokov, indeks 23, šestnajst točk je za domače dosegel še Sandi Čebular, pri Hopsih pa je bil prvi strelec Dejan Ćup s 13 točkami.

Liga Nova KBM za prvaka se bo nadaljevala že v sredo, 29. marca; Krka v gosteh pri Zlatorogu, Polzeljani pa doma z Rogaško.

Značke: košarka, sta