Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 22.04.2017 21:18:03

Rogaška prizadejala poraz Hopsom

Košarkarji Rogaške so v 8. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Hopse Polzelo s 76:70 (18:15, 30:39, 54:55).

Rogaška nadaljuje pohod proti najboljšemu izhodišču za polfinalne boje lige Nova KBM. Pred domačimi gledalci je premagala Hopse s Polzele s 76:70.

Slatinčani imajo dva kroga pred koncem izkupiček 7-1 in so po zmagah izenačeni s Krko, ki jo bodo gostili v naslednjem krogu 26. aprila in ki je na prvi tekmi zmagala s tremi točkami prednosti. Hopsi so doživeli drugi zaporedni poraz, vendar z izkupičkom 3-5 ostajajo v igri za polfinale, čeprav so morali četrto mesto prepustiti Olimpiji, ki ima isto število točk in boljši izkupiček v medsebojnih tekmah.

Gostitelji so do zmage prišli z odličnim zadnjim delom tekme. Še v 36. minuti so zaostajali za 12 točk, Hopsi so vodili s 53:41, a prednost ekspresno zapravili. Domači so s trojko Mihe Fona v zadnjem napadu tretje četrtine prišli le na točko zaostanka, sredi zadnje pa pobegnili na 71:64. Z osmimi zaporednimi točkami so gosti spet prišli v igro za ugoden rezultat, Urban Bukovič je minuto in 24 sekund pred koncem znižal na 70:71, a domače so rešili trije zadeti prosti meti Eldina Čamdžića, zmago pa je nato le še potrdil Leon Šantelj.

Pri domačih je bil z 19 točkami najučinkovitejši Darwin Davis, ki je v statistiko vpisal tudi osem asistenc in štiri skoke. Pri gostih je Dejan Ćup dosegel 17 točk, a zaradi petih osebnih napak igral le do 35. minute, v končnici pa ga je trener Boštjan Kuhar pogrešal.

Rogaška bo po Krki gostovala še pri Helios Suns, Hopse pa v zadnjih dveh krogih čakata Helios Suns doma in gostovanje v Laškem.

Rogaška - Hopsi Polzela 76:70 (18:15, 30:39, 54:55)
Rogaška Slatina: Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 650, sodniki: Majkič (Hrastnik), Nedović (Kranj), Španič (Postojna).
Rogaška: Johns 15 (3:4), Đuranović 2, Fon 15 (7:7), Šantelj 13 (4:4), Davis 19 (3:4), Grušovnik 2 (0:2), Čamdžić 6 (3:3), Drobnjak 4 (2:2).
Hopsi Polzela: Držić 6 (3:4), Bukovič 2, Ćup 17 (1:2), Godler 13 (4:5), Hodžić 4 (2:3), Rogelja 3 (1:1), Kosič 2, Vasilić 5 (1:2), Čebašek 18 (10:11).
Prosti meti: Rogaška 22:26, Hopsi Polzela 22:28.
Met za tri točke: Rogaška 6:22 (Fon 2, Davis 2, Šantelj, Čamdžić), Hopsi Polzela 4:20 (Čebašek 2, Držić, Godler).
Osebne napake: Rogaška 25, Hopsi Polzela 27.
Pet osebnih: Rogelja (27.), Hodžić (34.), Ćup (35.).
Značke: košarka, sta