Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

0 18.11.2023 21:21:19

Izjemen preobrat Hopsov za drugo zaporedno zmago

Košarkarji Hopsov Polzele so v 8. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško 75:73 (20:18, 30:38, 54:58).

* Dvorana Polzela, gledalcev 300, sodniki: Petek (Limbuš), Lapanović (Novo mesto), Novak (Postojna).
* Hopsi Polzela: Skipper-Brown 17 (1:2), Glavan 15 (3:3), Robb 18 (4:4), Grušovnik 7 (1:2), Goltnik 3 (3:4), Vasilić 4 (2:2), Petrović 11 (5:9).
* Rogaška: Tabak 8, Močnik 6, Božak 3, Session 14 (4:6), Jugovac 12 (3:4), Čebular 3 (1:2), Kotnik 4, Sikiraš 23 (3:5).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 19:26, Rogaška 11:17.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 8:23 (Glavan 4, Robb 2, Skipper-Brown 2), Rogaška 8:31 (Močnik 2, Sikiraš 2, Tabak 2, Jugovac, Božak).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 23, Rogaška 24.
* Pet osebnih: Vasilić (36.).

Hopsi so po šestih porazih v uvodnih krogih dosegli drugo zmago zapored in pobegnili z dna razpredelnice. Po preobratu v zadnjih 80 sekundah in košu Cooperja Robba v zadnji sekundi so pred domačimi gledalci premagali Rogaško, ki je na Polzelo prišla z lepo popotnico, dvema zaporednima zmagama in skalpom Heliosa v Domžalah.

Hopsi, ki so šele v prejšnjem krogu prišli do prve zmage v sezoni - slavili so v Podčetrtku, so zaostajali večji del tekme (največ za 11 točk), v zadnji minuti in pol pa so po dveh hitrih trojkah in košu Cooperja Robba izenačili rezultat 73:73 31 sekund pred iztekom časa.

Gostje, ki so minuto in 45 sekund pred koncem povedli 73:65, so zapravili napad, gostitelji pa so na drugi strani izkoristili priložnost in se po košu Robba od table prešerno veselili dveh točk.

Robb je bil na koncu tudi prvi strelec Hopsov z 18 točkami (met 6:17, 6 skokov, 6 podaj, 4 ukradene žoge), 17 pa jih je dodal Jordan Skipper-Brown (trojke 2:3, 7 skokov). Pri Rogaški, ki je nastopila brez prvega strelca Davida Kralja, je Njegoš Sikiraš zbral 23 točk in 10 skokov, 14 pa Jordan Session (8 skokov).

Hopsi bodo v 9. krogu gostovali pri GGD Šenčurju (27. 11.), Rogaška pa bo gostila ECE Triglav (25. 11.).

Značke: košarka, dp