Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

0 16.02.2024 20:42:51

Celjanke šestič zapored pokalne prvakinje

Martin Metelko
Košarkarice Cinkarne Celje so v finalu pokala Slovenije v Ljubljani premagale Akson Ilirijo.

Cinkarna Celje - Akson Ilirija 89:32 (30:8, 46:19, 66:27).

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev 500, sodniki: Španič (Postojna), Lapanović (Novo mesto), Mušič (Rogatec).
Cinkarna Celje: Gbemuotor 5, Bartelme 11, Jelenc 12 (3:4), Čeh 14 (3:4), Becker 14 (4:4), Uranker 10 (3:3), Žibert 3, Demirović 6 (3:4), Silva 14 (2:2).
Akson Ilirija: S. Sambolić 3, Žitek 3, H. Sambolić 7 (3:5), Lapajne 2, Cujnik 7, Spasovski 10 (2:2).
Prosti meti: Cinkarna Celje 18:21, Akson Ilirija 5:7.
Met za tri točke: Cinkarna Celje 11:23 (Bartelme 3, Silva 2, Gbemuotor, Jelenc, Čeh, Uranker, Žibert, Demirović), Akson Ilirija 5:37 (Spasovski 2, Cujnik, Žitek, S. Sambolić).
Osebne napake: Cinkarna Celje 18, Akson Ilirija 22.
Pet osebnih: /.

Košarkarice Cinkarne Celje so osemnajstič oziroma šestič zaporedoma postale zmagovalke pokala Slovenije. V finalu v Ljubljani so premagale Akson Ilirijo z 89:32.

Varovanke trenerja Damirja Grgića so brez težav upravičile vlogo favoritinj in z zmago s 57 točkami razlike podaljšale niz nepremagljivosti v dvobojih za lovorike. Poraza v finalih v domačih tekmovanjih ne poznajo že od 2018, ko so v pokalu klonile proti Triglavu.

Celjanke so dosegle najvišjo zmago v finalih pokala - presegle so 48 točk razlike iz 1997 med Ježico in Mibex Ilirijo, hkrati pa so Ljubljančanke postavile neslavni rekord po najnižjem številu doseženih točk v finalih pokala. Pred tem ga je držal Ingrad Celje, ki je leta 2000 proti Ježici zbral 38 točk.

Celjanke so desetič zaporedoma nastopile v finalu pokala Slovenije. Prvi pokalni naslov je klub iz Celja pod imenom Merkur Celje osvojil leta 2003, v finalih pokala pa je manjkal le šestkrat. Po prvih štirih sezonah po osamosvojitvi Slovenije in sezoni 1996/97 edino še 2013/14.

Enajst naslovov pokalnih zmagovalk imajo Ježičanke, dvakrat je slavil Triglav, po enkrat pa Maribor in Hit Kranjska Gora.

Cinkarna Celje je že v startu tekme povedla z 18:0 in nato prednost enakomerno povečevala do konca dvoboja.

Pri prvakinjah so se strelsko s 14 točkami najbolj izkazale kapetanka Blaža Čeh (6 podaj, 5 skokov), Niyah Becker (6 skokov) in Thayna Silva (9 skokov), ki je bila izbrana tudi za najkoristnejšo igralko finala (MVP). Na drugi strani je za Akson Ilirijo, ki je četrtič igrala finale pokala, največ točk dosegla Jovana Spasovski (10).

Pred finalom članic sta bila danes na Kodeljevem že dva finala v mini pokalih. Pri dekletih do 14 let je Vipava premagala Cinkarno Celje s 94:53, pri fantih pa so naslov osvojili košarkarji Maribora, ki so bili s 64:59 boljši od ECE Triglava.

Ob 20.30 sledi še finale za člane med Cedevito Olimpijo in Krko.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: "Dobro smo se pripravili na ta finale, saj smo pričakovali težko tekmo vse do konca. Ponosen sem na igralke, da so vseh 40 minut vztrajale pri agresivni obrambi. To pomeni, da delamo v pravo smer in da se igralka razvijajo. Tako igramo vse tekme ne glede na nasprotnika. Vem, da mnogim to ni všeč, a to ni naš problem."

Ernest Novak, trener Akson Ilirije: "Glave gor. Uspeh je bil za nas uvrstitev v finale. Škoda, da smo se predstavili v taki luči in da nismo izvajali stvari, na katere smo se pripravljali en teden."

Značke: pokal, cinkarna-celje