5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 12.05.2016 18:00:26

Sodnik je bil mrtvo pijan (video)

Češki nogometni sodnik Marek Pilny je na svoje delovno mesto prišel tako pijan, da so ga še pred koncem tekme odstranili. Zdaj je postal prava spletna uspešnica.

Ni se zgodilo na kakšni od nižjeligaških livad, ampak kar na prvoligaškem stadionu. Na tekmi Pribram – Slavija, ki so jo gostje dobili s 3:1. Vendar rezultat tokrat ni bil v ospredju, vso pozornost je namreč pobral četrti sodnik, ki se je mrtvo pijan opotekal ob igrišču.

Pilny je zabaval gledalce na zahodni tribuni, se na trenutke komaj obdržal na nogah, na trenutke mu je zmanjkalo tal pod nogami, ko pa je med smehom, ki je prihajal s tribun, delegatu postalo dovolj, je reditelj pijanega sodnika prijel pod roko in ga pospremil iz igrišča.

Poleg četrtega sodnika je bil opit tudi dodatni sodnik Jiri Jech, oba pa je Češka nogometna zveza (FACR) že suspendirala. Grozi jima odvzem licenc in disciplinski postopek.

"Pilny je bil vidno pijan že na začetku tekme. Komaj je stal ob stranski črti, je padel, oponašal je linijskega sodnika. Po desetih minutah ga je začel varovati varnostnik, ob polčasu je šel v slačilnico in se ni več vrnil," piše v izjavi za javnost FACR. O Jechu je zveza zapisala, da je bil prav tako pod vplivom alkohola, med tekmo pa naj bi celo uriniral.

Predsednik FACR Miroslav Pelta je ob tem zatrdil, da kazen čaka tudi glavnega sodnika in oba linijska, saj niso prijavili pijanih kolegov. "Nista bila vinjena, bila sta pijana. Za nas ne obstajata več," je neomajen Pelta.

Značke: sodnik, češka, nogomet