dm
dm
0 10.12.2014 15:26:23

Mladinci izgubili še šestič

Predigra pred večernim spektaklom med Mariborom in Schalkejem je bila odigrana v Lendavi, kjer sta se pomerili mladinski ekipi obeh glavnih akterjev. Vijoličasti mladeniči so v sončnem popoldnevu izgubili še šestič v šestih tekmah.

Trener moštva Damjan Gajser in njegovi varovanci so v en glas poudarjali, da se želijo od mladinske lige prvakov posloviti z vsaj eno osvojeno točko in da bodo naredili vse, da jim prvič uspe zapustiti zelenico na evropski tekmi z visoko dvignjenimi glavami.

A ni se jim izšlo. Kljub zelo solidnemu začetku, v katerem so se prvih 35 minut povsem enakovredno kosali z vrstniki iz Gelsenkirchna – čeprav je res, da so ti dvakrat zadeli okvir vrat in bili malce nevarnejši –, so vse dobro, kar so gradili dobršen del prvega polčasa, podrli s svojo nezbranostjo v njegovem zaključku. Najprej jim je s fantastično individualno potezo in odličnim lob udarcem gol zabil Schröter, dve minuti pozneje se je po seriji napak v obrambi vijoličastih med strelce vpisal tudi Čorić. Po vodstvu gostov je igra domačih povsem razpadla in mladi upi Schalkeja so še povečali svojo prednost. Na začetku drugega polčasa je z mojstrovino iz 20 metrov svoj drugi gol na tekmi zabil Čorić, z enakim dosežkom mu je v 57. minuti sledil tudi Schröter. Do konca tekme je zadetek za Schalke dosegel še rezervist Platte, častnega za Maribor pa Sven Karić, sin nekdanjega reprezentanta Amirja Karića, tako da so vijoličasti upi svoje zgodovinsko prvo tekmovanje v mladinski ligi prvakov končali s še enim visokim porazom.

MARIBOR SCHALKE 1:5 (0:2)

Lendava – Športni park Lendava. 300 gledalcev. Glavni sodnik: Domagoj Vučkov (Hrvaška).
Strelci: 0:1 Schröter (39), 0:2 Čorić (41), 0:3 Čorić (48), 0:3 Čorić (48), 0:4 Schröter (57), 0:5 Platte (78), 1:5 Karić (85)

MARIBOR: Prineg, Štraus, Uskoković, Lipušček, Marjanović, Rober (od 64. Babšek), Lorbek, Grmek (od 54. Polanc), Volmajer (od 71. Karič), Kramarič,Hajrić. Trener: Damjan Gajser.
SCHALKE: Brüggemeier, Neumann, Schley, Rasmussen (od 62. Neubauer), Koseler (od 62. Lohmar), Stoffels, Reese, Skrzecz, Čorić, Boyamba, Schröter (od 74. Platte). Trener: Norbert Elgert.
Rumeni karton: Polanc (70)