doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 18.02.2015 22:37:54

Liga prvakov: Real z lepo popotnico pred povratno tekmo

Pravijo, da je strah votel, okrog ga pa nič ni. Ne trdimo, da so se pri Realu bali gostovanja v Gelsenkirchnu, toda povsem sproščeni vseeno niso bili.

Razlogov za to je bilo več. Recimo ne ravno najboljša forma, ki se jih drži že nekaj časa. In kriza, v katero je zapadel Cristiano Ronaldo. Pa še nekaj je bilo: rožnati dresi (ki so, roko na srce, kot da bi nekdo bele v pralnem stroju opral skupaj z živo rdečo preprogo ...). Te je kraljevi klub v sezoni 2014/15 pred tem nosil le enkrat in tedaj na Anoeti doživel boleč poraz z 2:4. In so postali vraževerni.

Madridčani potem enega sicer najbolj prodajanih dresov v zgodovini kluba niso več oblekli. Včeraj pa jim drugega ni preostalo. Uefa Špancem namreč ni dovolila povsem črne opreme – ker ni želela, da bi se na igrišču za žogo podili dve zasedbi v temnih dresih. Pa so jih nadeli, te preklemanske rožnate drese, ki so bili že pred časom tema številnih pogovorov; le enkrat lahko ugibate, zakaj. In se je izkazalo, da je bil strah tokrat res votel, pa tudi okrog ga nič ni bilo.

Real je na prvi tekmi osmine finala lige prvakov premagal Schalke, v rožnatem dresu pa se je dobro počutil tudi Portugalec. Prekinil je namreč svoj strelski post, ki za večino ne bi bil nič takšnega, zanj je pač bil. Po skoraj natanko petih urah (4 ure, 59 minut) se je 30-letnik, čigar kriza je po prepričanju številnih povezana tudi z domnevno strtim srcem po slovesu od dolgoletne partnerke Irine Šajk, spet veselil. Že svojega 58. gola za Real v ligi prvakov. Na 58 tekmah! Pa tudi: na zadnjih trinajstih gostovanjih v tem tekmovanju se je vsakič vpisal med strelce. Neverjetno.

Na koncu se je Real tudi po zaslugi čudovitega zadetka Marcela iz 79. minute veselil desete zaporedne zmage v LP, s čimer je izenačil rekord Bayerna izpred dveh let. V Gelsenkirchnu pa današnjega večera zagotovo ne bodo ohranili v lepem spominu. Poraz, prečka v drugem polčasu, poškodba Klaas-Jana Huntelaarja in karton za Kevina Princea Boatenga, ki zaradi tega na povratni tekmi ne bo igral. Za pozabo torej. Pa čeprav se je končalo precej boljše kot pred natanko letom, ko je bilo v mestu tisočerih ognjev kar 6:1 za Real. A to je bila bolj slaba tolažba.

basel porto

Drugi današnji obračun na stadionu St. Jakob Park v Baslu se je končal brez zmagovalcev. Gostitelje je v vodstvo v 11. minuti popeljal Paragvajec Derlis Gonzalez, ki je izkoristil edino priložnost domače zasedbe v prvi polovici tekme, v 25. minuti pa je zavoljo poškodbe glave moral zapustiti igrišče. V drugem polčasu so Portugalci vendarle izenačili, izenačujoči gol pa je po 11-metrovki - zakrivil jo je Argentinec Walter Samuel, ki je v svojem kazenskem prostoru igral z roko - dosegel Brazilec Danilo.

Prihodnji teden bodo na sporedu še štiri tekme osmine finala, pari pa so naslednji Manchester City - Barcelona, Juventus - Borussia Dortmund, Arsenal - Monaco in Bayer Leverkusen - Atletico Madrid.

Povratne tekme osmine finala bodo 10., 11., 17. in 18. marca. Četrtfinale bo na sporedu 14. in 15. ter 21. in 22. aprila, polfinale bo 5. in 6. ter 12. in 13. maja, finale lige prvakov pa bo letos 6. junija na olimpijskem stadionu v Berlinu.