Alex Volasko in Lara o svoji zvezi: Ljubezen je ...

Dejan Mitrović
0 10.03.2015 22:49:25

Liga prvakov: Naprej s korakom nazaj (video)

Reuters
Priznajte, dvoboj med Realom in Schalkejem ste pričakovali v popolni apatiji, sprijaznjeni s tem, da je obračun med španskim in nemškim predstavnikom odločen in da bo povratna tekma le stvar rutine.

Nikakor vam ne zamerimo, da ste se zmotili, tudi mi smo se. Kdor je pričakoval karkoli drugega, je bodisi najbolj goreč in zaslepljen navijač Schalkeja bodisi jasnovidec. Saj ne, da je v tem trenutku zmaga Reala nad Schalkejem tako zelo samoumevna.

Nikakor, Madridčani se v tem trenutku nahajajo v veliki krizi – v prvenstvu so zakockali prednost pred Barcelono in prepustili vodstvo najhujšemu tekmecu – in v primeru, da bi se igrala ena tekma na nevtralnem igrišču, bi morda imeli Nemci celo možnost premagati galaktike.

A glede na to, da se je prvi obračun med omenjenima tekmecema končal z lepo zmago Reala, ki je v Gelsenkirchnu slavil z 2:0, in glede na to, da Schalke nikakor nima zvezdniške ekipe, narejene za velike stvari, je bilo resnično nemogoče predvidevati, da se bo karkoli zapletlo.

Toda kot se to v nogometu rado zgodi, se je! In to zelo! Nogometaši belega baleta so še enkrat več dokazali, da so v tem trenutku vse prej kot galaktična zasedba. Bolj kot na galaktike so spominjali na razpuščeno bando, v kateri se ne ve, kdo pije in kdo plača.

Kdo je vodja in kdo so pomočniki. Od začetka so bili na Santiago Bernabeuu povsem neprepoznavni, Schalke je od prve minute zagospodaril na igrišču, in ko je v 20. minuti zadetek dosegel Fuchs, smo lahko zaslutili, da se pripravlja prava drama.

Kaj hitro je sicer izjemno jezni Cristiano Ronaldo izid izenačil, toda Schalke se ni dal. Povedel je z 2:1, a na odmor se je odšlo z 2:2. Znova je zadel Ronaldo. Ko je v drugem polčasu Benzema zadel za 3:2, se je zdelo, da je vsega konec, a drama se je šele začela.

Schalke je v drugem polčasu znova obrnil izid, vodil s 4:3 in na vse preteke poskušal izenačiti. Na srečo Reala je Huntelaar četrti zadetek Schalkeja dosegel šele v 84. minuti in Nemcem je zmanjkalo časa. Kdo ve, kaj bi se zgodilo, če bi tekma trajala še kakšno minuto dlje.

Real je bil namreč povsem razbit in peti zadetek Nemcev ne bi bil nikakršno presenečenje. Na koncu so se Madridčani torej le veselili napredovanja, toda težave, ki so jih imeli na poti do uresničitve cilja, so sramotne.

Ne same po sebi, a glede na prednost z 2:0 s prve tekme in na domač obračun s predstavnikom tretjega evropskega razreda, zagotovo.

V drugem današnjem obračunu je Porto brez večjih težav kar s 4:0 ugnal Basel. Modro-beli pa so gostujočega vratarja Tomaša Vaclika dobesedno prerešetali s streli od daleč, dosegli so namreč štiri izjemne zadetke.

POVRATNI TEKMI OSMINE FINALA

PORTO - BASEL 4:0 (1:0) /1:1/
1:0 Brahimi (14), 2:0 Herrera (47), 3:0 Casemiro (56), 4:0 Aboubakar (76)

REAL MADRID - SCHALKE 3:4 (2:2) /2:0/
0:1 Fuchs (20), 1:1 Ronaldo (25), 1:2 Huntelaar (40), 2:2 Ronaldo (45), 3:2 Benzema (53), 3:3 Sane (57), 3:4 Huntelaar (84)

Opomba: v oglatem oklepaju je izid prvega srečanja