tp
0 13.04.2015 17:28:24

Pazi se, Ronaldo, prihaja Oblak

Profimedia
Trener Atletica Diego Simeone je na tiskovni konferenci pred tekmo četrtfinala lige prvakov potrdil, da bo v vratih stal Jan Oblak.

Čeprav je Miguel Angel Moya, ki je velik del sezone preživel med vratnicama Atletica kot prvi vratar, že nared po poškodbi, pa so trenerja Atletica očitno prepričale izjemne predstave v zadnjih tednih. Mladi Škofjeločan je z obema rokama zagrabil priložnost, ki se mu je ponudila na povratni tekmi osmine finala, ko se je Moya nesrečno poškodoval. Oblak je bil nato eden od junakov zmage Atletica po enajstmetrovkah.

Oblak je kar 455 minut ni dobil zadetka, prvi, ki ga je v španskem prvenstvu premagal, je bil kar njegov soigralec Fernando Torres. Seveda je bilo vprašanje prvega vratarja aktualno tudi na novinarski konferenci trenerja Atletica, ki je potrdil, da bo Jan Oblak jutri na vročem madridskem derbiju od prve minute stal med vratnicama.

Za Oblaka bo to sicer tretje srečanje s kraljevim klubom, na obe tekmi osmine finala pa ima sladke spomine, Atletico je namreč takrat s skupnim izidom 4:2 uspel izločiti Cristiana Ronalda in druščino, nato pa ga je izločila Barcelona.