Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

jb
jb
0 24.11.2015 22:59:23

Liga prvakov: Osem tekem in kar 27 zadetkov

Po torkovih tekmah so si napredovanje v izločilne boje že zagotovili Barcelona, Bayern in Zenit.

Torkov večer je z dvema zadetkoma zaznamoval Lionel Messi, njegova Barcelona pa je ponižala Romo s kar 6:1. Ob tem je zanimivo, da je bila Barcelona neizprosna, čeprav si je že pred tekmo tudi teoretično zagotovila napredovanje. Razlog? Le remi Bayerja v Belorusiji. Kevin Kampl in soigralci so se z Batejem razšli z 1:1, slovenski reprezentant se je v statistiko vpisal s kartonom. Če so Nemci naredili uslugo Kataloncem, so jo ti Nemcem. Ker so premagali Romo, bitka za drugo mesto v skupini E ostaja na široko odprta. Pred zadnjim krogom imata Roma in Bayer po pet točk, Bate ima štiri.

Barci se je v osmini finala pričakovano pridružil Bayern, ki je zmlel ekipo Olympiakosa. Trener Bavarcev Josep Guardiola je hkrati v postavo uvrstil Roberta Lewandowskega, Douglasa Costo, Arjena Robbna, Thomasa Müllerja in Kingsleyja Comana, izjemno napadalno usmerjena postavitev pa se mu je obrestovala. Njegova četa je za tri zadetke potrebovala vsega dvanajst minut, že po dvajsetih minutah je bilo dvomov o zmagovalcu konec. V tej skupini je Arsenal visoko premagal zagrebški Dinamo in bo v zadnjem krogu odločal o svoji usodi.

V skupini G bo odločitev padla v zadnjem krogu: Chelsea in Porto, ki bosta igrala med sabo, imata po deset točk, Dinamo jih je zbral osem.
V skupini H je Zenit premagal Valencio, zabeležil še peto zaporedno zmago in je že v izločilnih bojih. Za drugo vozovnico se bosta udarila Gent (sedem točk) in Valencia (šest točk).