Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Ursula von der Leyen in primer Pfizergate

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 21.12.2014 22:45:19

Serie A: Chievo spet v varnih vodah, remi Interja

Tako kot vsi, izjema so le neutrudni Angleži, so tudi Italijani ta konec tedna odigrali zadnji prvenstveni krog v iztekajočem se koledarskem letu, pri čemer sta bili dve tekmi izjemoma na sporedu že v četrtek.

Vodilna stara dama je bila ena od tistih, ki so svojo 16. prvenstveno nalogo opravili že v četrtek. Torinčani so medtem že na toplem, v Dohi jih jutri čaka obračun za italijanski superpokal in seveda je prav to razlog za neobičajno razdrobljenost tokratnega kroga.

Juventus se bo pomeril z Napolijem, ki je kajpak prav tako igral v četrtek, črno-beli pa se bodo lova na novo lovoriko lotili kot najboljša ekipa v serie A. To bi jim uspelo tudi v primeru včerajšnje zmage Rome nad Milanom, po remiju brez zadetkov v Rimu pa zdaj razlika med prvima dvema znaša tri točke.

Sobotni uvod je sicer pripadel Sassuolu in Ceseni (1:1), pri slednji pa je remi s klopi za rezervne igralce spremljal tudi Luka Krajnc.

Prvi nedeljski dvoboj sta odigrala mestna tekmeca Verona in Chievo. Uspešnejši so bili 'gostje', ki so dvoboj dobili z 1:0. Svoj delež k osvojitvi treh točk sta prispevala tudi Boštjan Cesar, ki je igral vseh devetdeset minut, in Valter Birsa (zamenjan v 58.  minuti). Njun soigralec Dejan Lazarević je dvoboj spremljal s klopi.

Danes je igral tudi Palermo s Sinišo Anđelkovićem. Moštvo z juga Italije se je v gosteh pomerilo z Atalanto in po dobrem prvem polčasu v drugem nekoliko popustilo. Gostje so se tako domov vrnili s točko, slovenski branilec pa je odigral vseh 90 minut.

Točko je osvojila tudi "slovenska" Fiorentina, ki je gostila Empoli. Podobno kot Palermo so vijoličasti vodstvo po prvem polčasu nato izpustili iz rok, Slovenca Josip Iličić in Jasmin Kurtić priložnosti za igro nista dobila.

V večernih urah sta se danes pomerila še Inter in Lazio. Na San Siru je kazalo na prepričljivo zmago gostov, saj so po uvodnih 45 minutah vodili že z 2:0, toda v drugem polčasu so zagospodarili črno-modri in iztržili točko. Samir Handanović je branil vso tekmo, medtem ko je njegov soigralec pri Interju Rene Krhin obsedel na klopi za rezerve.

16. krog italijanskega prvenstva

CAGLIARI - JUVENTUS 1:3 (0:2)
0:1 Tevez (3), 0:2 Vidal (15), 0:3 Llorente (50), 1:3 Rossettini (65)

NAPOLI - PARMA 2:0 (2:0)
1:0 Zapata (19), 2:0 Mertens (30, enajstmetrovka)

SASSUOLO - CESENA 1:1 (0:0)
1:0 Zaza (76, enajstmetrovka), Ze Eduardo (94)

ROMA - MILAN
0:0

VERONA - CHIEVO
0:1 (0:0)
0:1 Paloschi (81)

ATALANTA - PALERMO 3:3 (1:3)
0:1 Rigoni (6), 0:2 Vazquez (16), 1:2 Denis (40, enajstmetrovka), 1:3 Vazquez (46+), 2:3 Moralez (55), 3:3 Denis (76)

FIORENTINA - EMPOLI 1:1 (1:0)
1:0 Vargas (44), 1:1 Tonelli (57)

SAMPDORIA - UDINESE 2:2 (1:2)
1:0 Obiang (15), 1:1 Geijo (31), 1:2 Danilo (34), 2:2 Gabbiadini (60)

TORINO - GENOA 2:1 (0:1)
0:1 Falque (42), 1:1 Glik (52), 2:1 Glik (63)

INTER - LAZIO 2:2 (0:2)
0:1 Anderson (2), 0:2 Anderson (37), 1:2 Kovačić (66), 2:2 Palacio (80)