Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Skrito v raju: Zaključek 1. sezone zaznamovale ...

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 05.01.2015 22:40:52

Primera division: Po Realu padla še Barcelona (video)

Po tradicionalnem angleškem začetku na novega leta dan se je kot prva od lig z običajnim prazničnim sporedom na igrišča vrnila še primera division.

Za konec sta se danes pomerila še Cordoba in Granada, andaluzijski derbi pa je pripadel prvi, ki je tako spet ujela priključek z mesti, ki zagotavljajo obstanek med elito.

PO REALU PADLA ŠE BARCELONA
Sedemnajsti krog je bil v nedeljo usoden za Real, ki je gostoval v Valencii - in izgubil. Sprva se sicer ni zdelo, da se utegne zgoditi tak scenarij, saj je Cristiano Ronaldo že v četrti minuti uspešno izvedel enajstmetrovko in goste popeljal v vodstvo.

Tako je ostalo vse do 52. minute, ko je izenačil Barragan, 13 minut pozneje pa je Otamendi zadel za 2:1 in postavil kočni izid srečanja.

Če smo v začetku tedna, ko so galaktiki v Dubaju izgubili z Milanom, še lahko rekli, saj je le prijateljska tekma, pa je tokrat tudi uradno končan Realov niz dvaindvajsetih zaporednih zmag.

Zato je jasno, da bo Ajaxovih 26 zmag iz sedemdesetih let prejšnjega stoletja še nekaj časa veljalo kot rekordna znamka.

real re

Zaradi spodrsljaja Reala je imela Barcelona možnost zasesti vrh lestvice, saj je za večnim tekmecem zaostajala le za točko. Za nameček je gostovala pri letos zelo skromnem Sociedadu, ki ga vodi škotski stratea David Moyes.

Vendar je šel tudi katalonski velikan po poti večnega tekmeca. Real Sociedad je slavil z 1:0, edini zadetek na tekmi pa je bil dosežen že v drugi minuti, ko je svojega vratarja premagal Jordi Alba.

ATLETICO BREZ TEŽAV
Že v soboto je svoje delo opravil tretjeuvrščeni Atletico. Na svojem igrišču je gostil precej skromni Levante in vknjižil dvanajsto zmago v sezoni. Domačini so slavili s 3:1, do treh točk pa prišli brez pomoči povratnika Fernanda Torresa, ki še ni imel pravice nastopa, in Jana Oblaka, ki je dvoboj spremljal s klopi.