Rod Stewart Odkrito.si

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 06.01.2015 22:53:07

Serie A: Inter jo je zagodel Juventusu

Uvodno dejanje 17. kroga italijanskega prvenstva je bilo na sporedu že včeraj, preostalih devet srečanj pa je bilo odigranih danes.

Pred italijanskimi nogometaši je naporen teden, saj bodo v sedmih dnevih odigrali dva kroga. Sedemnajsti se je s srečanjem v Rimu začel že včeraj, obračun tretjega Lazia in petouvrščene Sampdorie pa se je končal s prepričljivo zmago domačega moštva (3:0).

Današnji  program sta v Vidmu začela Udinese in Roma. Sinovi volkulje so dvoboj dobili z 1:0 in ostajajo eden glavnih kandidatov za končno zmagoslavje.

S tekmami tega kroga so opravili že trije klubi s slovenskimi legionarji. Chievo je pred domačimi gledalci remiziral s Torinom, pri gostiteljih pa so bili v akciji vsi trije Slovenci. Boštjan Cesar je odigral vseh 90 minut, Valter Birsa pa je mesto na igrišču v 71. minuti prepustil Dejanu Lazareviću.

Siniša Anđelković je srečanje svojega Palerma in Cagliarija spremljal s klopi za rezerve, soigralci pa so s kar 5:0 odpravili goste s Sardinije. Manj razlogov za veselje so imeli nogometaši Fiorentine, ki so morali v gosteh priznati premoč letos skromni Parmi. Od Slovencev v vijoličastem dresu je igral le Jasmin Kurtić, ki je zelenico zapustil v 59. minuti, Josip Iličić pa je zaman čakal na svojo priložnost. Neuspešna je bila tudi Cesena Luke Krajnca, ki je padla povsem na dno prvenstvene razpredelnice. Slovenec je visok poraz svoje ekipe proti Napoliju spremljal s klopi.

Veliko zanimanja je požela zadnja tekma kroga, v kateri sta se v enem večjih italijanskih derbijev pomerila Juventus in Inter. Gostitelji so sicer izjemno začeli, v peti minuti pa prek Carlosa Teveza tudi povedli z 1:0. Gostje so nato le nekoliko strnili vrste in zaigrali precej bolje, sredi drugega polčasa je za izenačenje poskrbel Mauro Icardi, veliko zaslug za osvojeno točko pa gre tudi slovenskemu vratarju Samirju Handanoviću, ki je nekajkrat uspešno posredoval. Rene Krhin, drugi Slovenec v črno-modrem dresu, je sedel na klopi za rezervne igralce.

Sicer je pa svoj debi v dresu Interja dočakal Nemec Lukas Podolski, ki se je šele pred dnevi na Apeninski polotok preselil iz londonskega Arsenala.

17. krog italijanskega prvenstva

LAZIO - SAMPDORIA 3:0 (2:0)
1:0 Parolo (38), 2:0 Anderson (41), 3:0 Đorđević (66)

UDINESE - ROMA 0:1 (0:1)
0:1 Astori (17)

MILAN - SASSUOLO 1:2 (1:1)
1:0 Poli (9), 1:1 Sansone (28), 1:2 Zaza (67)

CHIEVO - TORINO 0:0

EMPOLI - VERONA 0:0

GENOA - ATALANTA 2:2 (0:1)
0:1 Zappacosta (37), 0:2 Moralez (49), 1:2 Falque (51, enajstmetrovka), 2:2 Matri (69)

PALERMO - CAGLIARI 5:0 (3:0)
1:0 Morganella (6), 2:0 Munoz (10), 3:0 Dybala (33, enajstmetrovka), 4:0 Dybala (72), 5:0 Barreto (85)

PARMA - FIORENTINA 1:0 (1:0)
1:0 Costa (11)

CESENA - NAPOLI 1:4 (0:2)
0:1 Callejon (29), 0:2 Higuain (41), 0:3 Hamšik (64), 0:4 Higuain (72), 1:4 Brienza (75)

JUVENTUS - INTER 1:1 (1:0)
1:0 Tevez (5), 1:1 Icardi (64)