Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

nu
0 22.02.2015 23:23:06

Primera division: Real brez napak

Reuters
Barcelona si je na tekmi 24. kroga španskega prvenstva privoščila velik spodrsljaj, na domačem igrišču je izgubila proti Malagi, medtem ko njen največji tekmec Real ni imel večjih težav v gosteh pri Elcheju.

Barceloni je šlo v letu 2015 vse kot po maslu, zmagovala je tekmo za tekmo, vse do obračuna z Malago, ko so si Katalonci privoščili velik spodrsljaj. Z morebitno zmago proti Malagi bi začasno celo prevzeli vodstvo na lestvici - to bi jim pravzaprav uspelo tudi v primeru neodločenega rezultata -, toda Barcelona je izgubila. Njihov krvnik je bil Juanmi, ki je zadetek zabil že v 7. minuti.

Poraz Barcelone je na najboljši možni način izkoristil madridski Atletico, ki je s suvereno zmago osvojil nove tri točke in se Kataloncem približal na samo tri točke zaostanka. Rdeče-beli so delo proti Almerii opravili že v prvih 30 minutah, ko so zadeli trikrat in odločili zmagovalca. Končni izid je bil 3:0.

real madrid re
Reuters

Na prvi nedeljski tekmi med Sociedadom in Sevillo smo lahko videli kar sedem zadetkov, domači varovanci Davida Moyesa pa so v zadnjih desetih minutah nadoknadili zaostanek z 2:3 ter na koncu z zadetkom Prieta slavili s 4:3.

Vodilni Real Madrid je na predzadnji tekmi kroga do novih točk prišel v gosteh pri Elcheju, kjer je slavil z 2:0. Za zmago sta v drugem polčasu poskrbela Karim Benzema in Cristiano Ronaldo.

24. krog španskega prvenstva

GETAFE - ESPANYOL 2:1 (1:0)
1:0 Sarabia (33), 2:0 Vazquez (57), 2:1 Arbilla (89)

BARCELONA - MALAGA 0:1 (0:1)
0:1 Juanmi (7)

CORDOBA - VALENCIA 1:2 (0:1)
0:1 Gomes (38), 1:1 Ghilas (74, enajstmetrovka), 1:2 Piatti (81)

ATLETICO MADRID - ALMERIA 3:0 (3:0)
1:0 Mandžukić (13), 2:0 Griezmann (20), 3:0 Griezmann (29)

DEPORTIVO - CELTA VIGO 0:2 (0:0)
0:1 Charles (46), 0:2 Larrivey (82)

REAL SOCIEDAD - SEVILLA 4:3 (1:1)
1:0 Agirretxe (16), 1:1 Kolodziejczak (43), 2:1 Prieto (48, enajstmetrovka), 2:2 Bacca (68), 2:3 Gameiro (78), 3:3 Arribas (83, avtogol), 4:3 Prieto (90)

ATHLETIC BILBAO - RAYO VALLECANO 1:0 (0:0)
1:0 Aduriz (86)

VILLAREAL - EIBAR 1:0 (0:0)
1:0 Vietto (71)

ELCHE - REAL MADRID 0:2 (0:0)
0:1 Bezema (56), 0:2 Ronaldo (69)

LEVANTE - GRANADA 2:1 (0:1)
0:1 El Arabi (13, enajstmetrovka), 1:1 Camarasa (88), 2:1 Barral (90+4)