luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 18.03.2015 22:36:42

Liga prvakov: Kampl in druščina z bolečo zaušnico

Po Janu Oblaku, ki je v torek dobil svojo priložnost v ligi prvakov, je proti Juventusu v prvi enajsterici tudi Kevin Kampl.

Debitirati bi moral že na prvi tekmi osmine finala, pa se verjetno vsi spomnite, kako mu je na letalu proti Torinu postalo slabo. Zdaj pa je vendarle dočakal svoj prvenec v najelitnejšem klubskem tekmovanju, izpolnile so se mu velike sanje, trener Jürgen Klopp ga je namreč uvrstil v začetno enajsterico.

Toda Kamplov debi pred izjemno kuliso domačih navijačev se ni začel po željah, že v 3. minuti tekmi je namreč v polno zadel Carlos Tevez, na 2:0 je povišal Alvaro Morata in tako je bilo v 70. minuti praktično že konec upanja za črno-rumene. Da pa bi bilo vse skupaj še bolj klavrno, je z drugim zadetkom v 79. minuti poskrbel argentinski napadalec.

Kampl je sicer odigral celo tekmo ob svojem prvencu, ki pa mu ne bo ostal v lepem spominu. Ob tem pa se postavlja vprašanje, kdaj bo imel spet priložnost odigrati v najelitnejšem klubskem tekmovanju. Borussia namreč v domačem prvenstvu zaseda 10. mesto in za 4., ki vodi v kvalifikacije, zaostaja 12 točk.

Po Arsenalovem izpadu v torek zvečer je postalo jasno, da je edino upanje angleškega nogometa Manchester City, ki je gostoval na Nou Campu. Katalonci so namreč svojo nalogo opravili rutinirano, niso si po nepotrebnem zapletali življenja, pri tem jim je pomagal tudi City oziroma bolje rečeno Sergio Agüero, ki mu je v 78. minuti Ter Stegen obranil strel z bele točke.. Katalonce že v nedeljo jih namreč čaka sloviti el clasico, na katerega se bodo lahko zdaj v miru pripravili.