rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 24.05.2015 01:00:15

Primera division: Slovo Xavija, golijada v Madridu

V zadnjem krogu španskega prvenstva je Barcelona, ki si je že prej zagotovila naslov prvaka, na svojem igrišču remizirala z Deportivom.

Točka pa je gostom zadostovala, da so si priigrali obstanek v primeri division. Dvakrat je za Barco zadel Lionel Messi in na ligaški lestvici strelcev zasedel drugo mesto. Njegov izkupiček - 43 golov. Navijači so se na zelo lep način poslovili od Xavija Hernandeza, saj se legendarni kapetan poleti seli Katar.

Real je pred svojimi navijači v prvem polčasu trpel v mestnem dvoboju z Getafejem. Slednji je v 26. minuti celo povedel z 2:1, prvih 45 minut pa se je končalo z rezultatom 3:3. Vse tri zadetke za domače je zabil Cristiano Ronaldo ter z 48 goli postal strelski kralj tekmovanja. Skupno jih je v vseh tekmovanjih zabil 61.

V drugem delu igre so domačini stopili na plin in zadeli še štirikrat, tako da je bilo na koncu 7:3 za beli balet. V 58. minuti je Ronalda zamenjal Martin Ødegaard, 16-letni Norvežan je tako doživel debi v članski ekipi Reala.

ronaldo
Barceloni in Realu se bosta v ligi prvakov pridružila še madridski Atletico in Valencia. Lanski prvak je v gosteh remiziral z Granado. Jan Oblak je svojo mrežo spet ohranil nedotaknjeno. Netopirji so bili uspešni na gostovanju pri Almerii, zmagoviti zadetek pa je v 80. minuti zabil Paco - 2:3.

Bojan Jokić je z Villarrealom visoko izgubil v Bilbau. Baski so slavili s 4:0, slovenski reprezentant je igral vso tekmo in bil edini nogometaš na tekmi, ki si je prislužil rumeni karton. Rumena podmornica bo skupaj s Sevillo in Athleticom igrala v ligi Europa.

Rene Krhin ni igral za Cordobo, ki je z Eibarjem izgubila s 3:0, oba pa bosta (skupaj z Almerio) v naslednji sezoni igrala v drugi ligi.

ZADNJI KROG ŠPANSKEGA PRVENSTVA

LEVANTE – ELCHE 0:0

ALMERIA – VALENCIA 2:3 (2:2)
1:0 Teye (9), 1:1 Otamendi (28), 2:1 Soriano (37), 2:2 Feghouli (45), 2:3 Paco (80)

ATHLETIC – VILLARREAL 4:0 (3:0)
1:0 Aduriz (25, enajstmetrovka), 2:0 Iraola (28), 3:0 Etxebarria (36), 4:0 Aduriz (60)

BARCELONA – DEPORTIVO
2:2 (1:0)
1:0 Messi (5), 2:0 Messi (59), 2:1 Perez (67), 2:2 Salomao (76)

CELTA – ESPANYOL
3:2 (1:1)
0:1 Stuani (23, enajstmetrovka), 1:1 Mallo (38), 1:2 Stuani (48), 2:2 Cabral (58), 3:2 Nolito (76)

EIBAR – CORDOBA
3:0 (3:0)
1:0 Arruabarrena (6), 2:0 Navas (11), 3:0 Capa (34)

GRANADA – ATLETICO
0:0

MALAGA – SEVILLA
2:3 (0:0)
0:1 Reyes (52), 0:2 Banega (55), 0:3 Vidal (62), 1:3 Guerra (67), 2:3 Guerra (90+2)

RAYO – SOCIEDAD
2:4 (1:2)
0:1 Vela (19), 0:2 Castro (21), 1:2 Bueno (42), 2:2 Morcillo (64), 2:3 Agirretxe (73), 2:4 Elustondo (75)

REAL – GETAFE
7:3 (3:3)
1:0 Ronaldo (13), 1:1 Escudero (22), 1:2 Castro (26), 2:2 Ronaldo (32), 3:2 Ronaldo (34, enajstmetrovka), 3:3 Lacen (42), 4:3 Hernandez (47), 5:3 Rodriguez (51), 6:3 Jese (71), 7:3 Marcelo (90)