liz
0 24.05.2015 17:59:12

Selitev gledalcev v Splitu (video)

vszi
Na Hrvaškem se ta konec tedna igrajo tekme predzadnjega, 35. kroga tamkajšnjega elitnega prvenstva. Med klubi, ki so svoje delo opravili že včeraj, je tudi Hajduk.

Splitčani so na stadionu Poljud gostili tekmeca v boju za evropsko vozovnico Zagreb in ga premagali z 1:0. Edini zadetek na tekmi je v 19. minuti dosegel 17-letni Nikola Vlašić, sicer mlajši brat nekdanje svetovne prvakinje v skoku v višino Blanke Vlašić.

S tremi osvojenimi točkami si je Hajduk tako tudi dokončno zagotovil nastop v kvalifikacijah za ligo Europa. Srečanje pa si je ogledalo približno 4700 gledalcev, ki so se v zadnjih minutah znali tudi malo pozabavati.

Hajdukova navijaška skupina Torcida je namreč z vzkliki "Pridite sem" ostale gledalce pozvala, naj se ji pridružijo na severovzhodnem delu stadiona. Kar lepo število gledalcev je vabilo sprejelo in se res odpravilo proti navijaški skupini, kjer so nato svojim ljubljencem s skupnim navijanjem pomagali do pomembne zmage.