tk
tk
0 06.02.2016 15:39:56

Leicester nadaljuje pohod: padel še Manchester City (video)

Tudi največji nejeverni Tomaži bodo morali po zadnji tekmi angleškega prvenstva priznati, da je Leicester zelo resen kandidat za osvojitev naslova.

Derbi 25. kroga je prinesel še eno veličastno zmago Leicesterja pod vodstvom italijanskega lisjaka Claudia Ranierija, tokrat so na gostovanju s 3:1 premagali Manchester City, verjetno njihovega najresnejšega tekmeca v borbi za obuditev naslova.

Lisice so povedle že v 3. minuti tekme, ko je bil natančen Robert Huth, v 48. minuti je bil z izjemnim zadetkom natančen Riyad Mahrez, še en zadetek pa je dvanajst minut kasneje prispeval Nemec. Častni zadetek za domače je v izdihljajih tekme dosegel Sergio Agüero.

Leicester ima pred nadaljevanjem prvenstva kar 6 točk prednosti pred sinje modrimi, na pet točk zaostanka se lahko z morebitnima zmagama približata Arsenal in Tottenham.