1683742182-dsc7277-01-1683742078866 Necenzurirano

Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

0 25.09.2016 16:45:15

Alves je postal novi rekorder primere division

Brazilski vratar Diego Alves je v današnji tekmi 6. kroga španske nogometne lige v 62. minuti tekme ubranil enajstmetrovko Argentincu Alexandru Szymanowskemu in tudi na ta način pomagal Valencii, da je z 2:1 premagala Leganes.

Za Diega Alvesa je bila to že 17-ta ubranjena enajstmetrovka, kar je novi rekord v španski primeri division.

Do tekme v Leganesu, novemu članu najmočnejše španske nogometne lige, sta si prvo mesto delila 31-letni Diego Alves in legendarni Andoni Zubizarreta, nekdanji vratar španske reprezentance, ki je v svoji uspešni karieri branil tudi za Valencio. Ob sedemnajsti ubranjeni enajstmetrovki Diega Alvesa, ki je od leta 2007 do 2011 branil za Almerio, v zadnjih petih sezonah pa za Valencio, velja poudariti, da je ubranil kar 49-odstotkov strelov z bele točke.

Valencia je do zmage prišla z goloma Nanija v 34. minuti in Maria Suareza v 52. minuti, vodilni gol za ekipo iz predmestja Madrida pa je v 21. minuti dosegel prav Szymanowski.