Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

7 26.02.2017 20:00:14

Zlatan Ibrahimović poskrbel, da je vzel trofejo še v peti državi (VIDEO

Zlatan Ibrahimović
Nogometaši Manchester Uniteda so zmagovalci angleškega ligaškega pokala.

V finalu so na Wembleyu v Londonu s 3:2 (2:1) ugnali Southampton. Junak dvoboja je bil Zlatan Ibrahimović, ki je v 87. minuti dosegel odločilni gol, svojega drugega na tekmi, prvega je dosegel v 19. minuti.

Ekipa Joseja Mourinha je v prvem polčasu vodila že 2:0, saj je Ibrahimovićevo delo v 41. minuti oplemenitil Jesse Lingard, toda Italijan Manolo Gabbiadini je ob koncu prvega (45.) in na začetku drugega (48.) poskrbel za izenačenje. Southampton je bil v drugem delu nevarnejši tekmec, a ni izkoristil svojih priložnosti, kar je kaznoval švedski napadalec.

Za Manchester United je to peti osvojeni ligaški pokal in 44. lovorika v zgodovini, s katero se je na prvem mestu med angleškimi klubi izenačil z Liverpoolom. Mourinho je po Alexu Fergusonu in Brianu Cloughu tretji trener s štirimi zmagami v ligaškem pokalu.