V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 22.04.2024 12:33:00

Uh, kakšen udarec! Zvezdnik Barce po poškodbi na el clasicu do konca sezone na stranskem tiru!

Nizozemski reprezentant Frenkie de Jong bo izpustil preostanek sezone.

Nedeljski velik derbi na stadionu Santiago Bernabeu med Realom iz Madrida in Barcelono so dobili domači nogometaši. Real je slavil po zaslugi Juda Bellinghama, ki je v zadnjih minutah tekme postavil končnih 3:2, Barca pa je doživela poraz, ki je bržkone pokopal vse upe o naslovu državnega prvaka. Real ima na vrhu lestvice zdaj že 11 točk prednosti pred nedeljskimi tekmeci, tretja Girona pa ima še dve točki manj.

Poraz pa ni bil edini udarec za Katalonce, ki so tik pred koncem prvega polčasa ostali brez nepogrešljivega vezista Frenkieja de Jonga. Nizozemca je žoga močno zadela v gleženj, zelenico pa je zapustil na nosilih, kar pomeni, da gre za precej neprijetno poškodbo.

Kot dan po tekmi razkrivajo španski mediji, je Nizozemec že končal sezono. Barcelona bo zadnjo tekmo v domačem prvenstvu odigrala 26. maja proti Sevilli, za de Jonga pa se začenja bitka s časom, saj se bodo kmalu za tem začele priprave na evropsko prvenstvo. To bo potekalo v Nemčiji, za zdaj pa je njegov nastop na tem velikem dogodku vprašljiv.