Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 27.08.2016 22:14:45

Toplo, hladno, toplo, hladno, toplo, Olimpija (foto)

Nogometaši Luke Koper so v 7. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali ljubljansko Olimpijo z 1:0.

Koprčani so po sušnih štirih letih vendarle slavili v slovenski prestolnici, hkrati pa osvojili svoje prve točke na gostovanjih v tej sezoni in se po nepopolnem krogu zavihteli na visoko tretje mesto. Ljubljančani ostajajo pri štirih zmagah in neodločenem izidu, Koprčani pa so jim po Velenjčanih prizadejali drugi poraz v tej sezoni. Po nepopolnem krogu so na drugem mestu s 13 točkami, za vodilnimi Novogoričani zaostajajo dve točki, trenutno tretjeuvrščeni Koprčani pa so zbrali 12 točk.

Olimpija - Luka Koper 0:1 (0:0)

Ljubljana - Stadion Stožice, gledalcev 2000, sodniki: Jug (Tolmin), Žunič (Kranj) in Bensa (Kojsko).
* Strelec: 0:1 Belima (64.).
* Olimpija: Šeliga, Delamea Mlinar, Kelhar, Zarifović (od 60. Klinar), Bajrić (od 89. Krefl), Kronaveter, Zajc, Miškić, Kirm, Wobay (od 65. Eleke), Velikonja.
* Luka Koper: Simčič, Andrejašič, Gregov, Datković, Sikošek, Biljan, Ibričić, Belima (od 90. Jurina), Valencia (od 72. Pekuson), Pučko, Muslimović (od 90. Posavac).
* Rumeni kartoni: Miškić; Biljan, Gregov, Simčič, Andrejašič.
* Rdeči karton: /.

Prva polovica prvega polčasa ni postregla z razburljivi akcijami, igra je v glavnem potekala na sredini igrišča, Ljubljančani in Koprčani pa si niso priigrali nobene otipljive akcije za zadetek. Izbranci italijanskega strokovnjaka na domači klopi Rodolfa Vanolija so v drugi polovici prvega dela igre vendarle zaigrali malenkostno bolj konkretno, predvsem v zadnjih petnajstih minutah so bili bolj živahni, še najlepšo priložnost pa so si priigrali v 36. minuti, ko je Miha Zajc sprožil močan strel z 22 metrov, žoga pa je zadela okvir vrat.

Drugo polovico tekme so bolje začeli slovenski prvaki in vršili pritisk na tekmečeva vrata. V svojih kombinacijah so se včasih tudi zapletli, a pokazali veliko več želje po zmagi kot v prvem polčasu. V 63. minuti se je Zajc znova znašel v obetavni priložnosti za zadetek, a se gostujoča mreža ni zatresla, le minuto kasneje pa so se vodilnega zadetka na tekmi veselili Koprčani, zadetek pa je po strelu z roba kazenskega prostora in slabem posredovanju Aleksandra Šelige dosegel Ruben Belima.

Ljubljančani so po prejetem zadetku vse stavili na napad, Vanoli je v ogenj poslal tudi Blessinga Elekeja. V 69. minuti je završalo pred koprskimi vrati, po ostrem in natančnem predložku z desne strani pa je Antonio Delamea Mlinar z glavo streljal prek vrat. Koprčani so se v zadnjih dvajsetih minutah globoko pomaknili v svojo obrambo in se zanesljivo branili, na roko pa jim je šla tudi medla in nepovezana igra domače zasedbe, ki si navkljub pobudi in večji posesti žoge ni priigrala nobene resnejše akcije v rednem delu. Na drugi strani bi Koprčani iz bliskovitih nasprotnih napadih dosegli še kakšnega, a so v zaključnih akcijah preveč komplicirali.

V prvi minuti sodniškega dodatka so Elekeja v prvem poskusu le centimetri ločili od izenačujočega zadetka, že v naslednji akciji pa je iz lepega položaja streljal visoko prek vrat in ostalo je pri tesni zmagi Kopra.

Olimpija bo v 8. krogu 10. septembra gostila Gorico, Koper pa bo gostil Krško.