0 21.10.2016 21:21:57

Celjani prvič zmagali pod vodstvom novega trenerja (video)

Tina Kosec
Zadnjeuvrščeni Radomljani tudi po štirinajstih krogih ostajajo brez zmage.

Tokrat so morali priznati premoč Celjanom, ki so predvsem v drugem polčasu znali izkoristiti številčno premoč. Štajerci so prišli do svoje sedme zmage, s katero zanesljivo ostajajo v zgornji polovici lestvice.

Čeprav so imeli Radomljani žogo precej več v svoji posesti, so bili grofi tisti, ki so si v prvem polčasu priigrali minimalno rezultatsko prednost. Proti tekmečevim vratom so sprožili več strelov, eden teh pa je tudi zadel cilj. In sicer v 21. minuti, ko je mrežo gostiteljev načel Matej Podlogar.

V drugem polčasu se je tehtnica nagnila še bolj na celjsko stran, saj so domači v 57. minuti ostali brez izključenega Liridona Osmanaja. Celjani so številčno premoč hitro unovčili, v 67. minuti je za 2:0 iz bližine zadel kapetan Jure Travner, za 3:0 pa tri minute pozneje Dalibor Volaš. To je bila prva zmaga Celja pod vodstvom novega trenerja Igorja Jovićevića.

Radomljani bodo v 15. krogu naslednjo nedeljo gostili Koper, Celjani pa dan prej Krško.

Radomlje - Celje 0:3 (0:1)

Domžale - Športni park. Sodniki: Perić (Kranj), Mikača (Višnja Gora) in Burjan (Hajdina).
Strelci: 0:1 Podlogar (21.), 0:2 Travner (67.), 0:3 Volaš (70.).
RADOMLJE: Ivačič, Kumer, Karamatić (od 60. Nunić), Anđelović, Stoiljković, Barukčič, Šipek, Balić (od 72. Janković), Kovjenić, Cerar, Osmanaj.
CELJE: Rozman, Džinić, Travner, Hadžić, Vidmajer, Pungaršek (od 75. Šporn), Cvijanović, Podlogar (od 83. Pečnik), Rahmanović (od 73. Požeg Vancaš), Čirjak, Volaš.
Rumeni kartoni: Osmanaj, Kumer, Barukčič, Ivačič; Pungaršek, Vidmajer.
Rdeči karton: Osmanaj (57.).