Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

novak djokovic Ekipa24.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 03.12.2016 16:20:48

Gorica in Celje ostajata izenačena

Nogometaši Celja in Gorice so se v 20. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Novogoričani so prekinili niz treh porazov na tekmah s Celjani. Na celjski Areni Petrol so po zaslugi razpoloženega Dejana Žigona osvojili točko, kar pomeni da tekmeca na prvenstveni lestvici še naprej tičita skupaj na četrtem in petem mestu s po 27 točkami.

Prvi polčas so dobili Novogoričani, čeprav so bili Celjani tisti, ki so bili konkretnejši in napadalnejši. Celjani, ki so prednjačili tudi v posesti žoge, so v prvih 45 minutah sprožili sedem strelov, od tega pet v okvir vrat, toda nobenega posebej nevarnega za Grego Sorčana v novogoriških vratih. Na drugi strani pa so Primorci izkoristili enega od dveh strelov, v 41. minuti je namreč z leve strani v nasprotni kot celjskih vrat zadel prav Žigon.

V uvodu drugega polčasa so Celjani nadaljevali s pobudo, si priigrali nekaj strelov, ki pa spet niso bili dovolj dobri oziroma natančni za izenačenje. V 63. minuti pa so vendarle unovčili pritisk proti vratom gostov, po kotu Lovreta Čirjaka je za 1:1 z glavo zadel Dalibor Volaš. Ta je v nadaljevanju še dvakrat nevarno, a ne dovolj natančno sprožil iz kazenskega prostora, medtem ko je bil pri gostih do konca tekme še najbolj nevaren poskus Mirana Burgića v 88. minuti, žogo po njegovem strelu z glavo je Matic Kotnik odbil.

Celjani bodo v 21. krogu prihodnjo soboto gostovali v Kidričevem, Novogoričani pa bodo gostili Radomljane.

Celje - Gorica 1:1 (0:1)

Celje - Stadion Arena Petrol, gledalcev 400, sodniki: Vinčić (Maribor), Ul (Šentilj) in Praprotnik (Ljubljana).
Strelca: 0:1 Žigon (41.), 1:1 Volaš (63.).
Celje: Kotnik, Kous, Džinić, D. Hadžić, Travner (od 56. Požeg Vancaš), Pungaršek, Pišek, Cvijanović (od 70. I. Hadžić), Podlogar, Čirjak, Volaš.
Gorica: Sorčan, Gregorič (od 87. Curk), Kavčič, Jogan, Škarabot, Nagode (od 77. Osuji), Grudina, Kolenc, Arčon (od 83. Franciosi), Žigon, Burgić.
Rumeni kartoni: Pišek, Volaš; Burgić.